فرماندار سراب در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر:
علی بدر شکوهی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بر تدوین برنامه جامع مبارزه با مواد مخدر تاکید و خاطرنشان کرد: با وجود اینکه برنامه های فرهنگی بر حسب وظیفه ذاتی دستگاهها در جریان است ولی باید قبول کنیم این تلاش ها و برنامه های فرهنگی و آموزشی ناکافی بوده است. ...
تاریخ مخابره: چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶  |  زمان: ۲۲:۵۸ ب.ظ  | شماره خبر: 50606   

به گزارش صدای سراب, علی بدر شکوهی,فرماندار شهرستان سراب در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرگفت:باید برنامه جامع مبارزه با مواد مخدر متناسب با شرایط شهرستان و با در دست داشتن اطلاعات لازم و کافی تدوین گردد.

وی با تاکید بر تدوین و ترسیم برنامه مبارزه با مواد مخدر گفت: امروز معضل مواد مخدر یکی از آسیب های اولویت دار جامعه است لذا برای مبارزه باید در وهله اول اطلاعات کافی و لازم از وضعیت شهرستان، نقاط آلوده  داشته باشیم و در وهله دوم باید برنامه مدون و جامع برای مبارزه  با مواد مخدر تدوین گردد.

فرماندار سراب ادامه داد: داشتن اطلاعات کافی و شناخت معطوف به هدف  منجر به نتیجه عالی خواهد شد و در غیر این صورت عملا موفقیتی به دست نخواهد آمد.

مهندس شکوهی اضافه کرد:  نظام سلطه برای ترویج مواد مخدر نهایت تلاش خود را می کند لذا برای مبارزه جدی باید حساب شده حرکت کرد.

وی با اشاره به آمار افزایش معتادان و توزیع کنندگان ادامه داد: با وجود اینکه برنامه های فرهنگی بر حسب وظیفه ذاتی دستگاهها در جریان است ولی باید قبول کنیم این تلاش ها و برنامه های فرهنگی و آموزشی ناکافی بوده است.

رئیس شورای مبارزه با موادمخدر سراب خاطرنشان کرد: با مخفی کردن خطر شیوع مواد مخدر در جامعه و مخصوصا بین نوجوانان کاری از پیش نمی توان برد باید خانواده ها را به خطر در کمین دانش آموزان آگاه کرد و آموزش و پرورش به عنوان گلوگاه آموزشی باید به صورت جدی به بحث آموزش همگانی ورود پیدا کند.

وی با پراهمیت خواندن سرمایه اجتماعی ادامه داد: نباید اجازه داد سرمایه اجتماعی با حاکمیت در تقابل باشد و برای ترمیم و هدایت سرمایه اجتماعی عزم همگانی در بین دستگاه های متولی باید به وجود آید.

فرماندار سراب استفاده از ظرفیت عظیم مردم و پای کار آمدن آنها را راه حل عملی مبارزه با مواد مخدر عنوان و خاطرنشان کرد: باید با گفتمان، مسیر راهبردی تعریف, و برای مردم صادقانه وضعیت تشریح گردد تا مردم در امر مبارزه با مواد مخدر پیشقدم شوند.

وی با تاکید بر ارائه راهکارهای علمی از طریق پژوهش های دانشگاهی تصریح کرد: باید آماری از میزان پژوهش ها و پایانامه هایی که به بحث آسیب های اجتماعی در دست باشد تا بتوانیم بر پایه استدلالات علمی آنها برنامه مبارزه تدوین گردد.

انتهای پیام/م

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

۱ نظر ارسال شده
حسین گفت:

من از فرماندار محترم عاجزانه استدعا دارم که این موضوع مواد مخدر خانمانسوز را با جدیت پیگیری نمایند چون دیگه جوان سالمی متاسفانه توی روستای ما (هریس ) واقعا نمانده است و امیدوارم که با طرح جناب آقای فرماندار این موضوع حل شود که دعای خیر تمامی پدر . مادرهای زجر کشیده تا ابد همراهتان خواد بود انشاالله

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.