شریعتمداری:

تحریم های نظام سلطه مهمترین دلیل برای تعویق پروزه نفلین هست

وزیر صنعت ، معدن و تجارت با حضور در مجتمع تولید آلومینا از نفلین سینیت و در جمع مسئولین و خبرنگاران شهرستان سراب اظهار داشت: یکی از مهمترین دلایل تعویق پروزه نفلین سینیت سراب تحریم های ظالمانه علیه نظام جمهوری اسلامی و فشارهای نظام سلطه و قرار گرفتن در مسیر نادرست اجرایی است.

به گزارش صدای سراب, محمد شریعتمداری با حضور در مجتمع تولید آلومینا از نفلین سینیت سراب یکی از مهمترین دلایل تعویق پروزه نفلین سینیت سراب را غیر از تحریم های ظالمانه علیه نظام جمهوری اسلامی و فشارهای نظام سلطه, مسیر نادرست اجرایی این پروزه عنوان کرد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین نیازهای پروزه های بزرگ , مطالعات وسیع هست خاطرنشان کرد: مطالعه این واحد به شرکت آلمانی اتوتک واگذار شد و این در حالی بود که دانش فنی تولید آلومینا از نفلین در دست روسیه هست که خود شرکت های روسیه به دلیل انحصار به راحتی حاضر به در اختیار گذاشتن این تکنولوژی در اختیار سایر کشور ها نیستند.

وزیر صنعت ،‌معدن و تجارت ادامه داد : به هرحال یک شرکت روسی به نام آلکاروس  پذیرفته برای بررسی موضوع به کشورمان بیاید و نتایج و گزارشات را ارائه نماید .

شریعتمداری اظهار داشت: ر این پروژه در حال حاضر پروژه در ریل صحیحی که شامل تکنولوژی, دانش فنی و تجربه ای که در دست روس هاست قرار گرفته است.

وی اظهار کرد : پس از بررسی های کارشناسی و مطالعات دقیق، وعده اجرایی کردن طرح نفلین سینیت را به مردم شهرستان سراب خواهیم داد .

این مقام مسئول: مقدمات و آماده سازی زیرساخت ها از جمله, برق, آب و زمین اهدایی توسط مردم منطقه را مثبت ارزیابی کرده و گفت: در مقابل این همت مردم پاسخگو خواهیم بود.

باراه اندازی کارخانه نفلین سینت ، سالانه ۷۰ هزار تن آلومینا و محصولات جنبی مورد نیاز کشور تامین و در مراحل بعدی به ۲۱۰ هزار تن افزایش خواهد یافت .

یک دیدگاه

  1. ۱ – زمین نفلین سینیت سراب اهدائی نبوده و برای آن دولت وقت بودجه گذاشته و هزینه کرده است
    ۲-اگر شرکت آلمانی که صاحب تکنولوژی و دانش فنی نبوده و با آن قرارداد امضاء شده و نزدیک به ۴۰میلیارد تومان پول بیزبان این مردم در جیب آلمانیها ریخته شده ، چرا کسی پیگیر عوامل فراخوان این شرکت و امضاء قرارداد با آن و تحویل آنها به مراجع قانونی برای توضیحات نیستند و این عوامل کارخانه دار شده اند و روز به روز بیشتر در ساختار مدیریتی این مملکت رشد می کنند ( همان مهندسان جوانی که این طرح را به این روز انداختند ) .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.