آخرین خبرها
گاز تمامی مدارس در اسرع وقت وصل می شود/ اخبار منتشره در فضاهای مجازی شیطنت های ژورنالیستی است

گاز تمامی مدارس در اسرع وقت وصل می شود/ اخبار منتشره در فضاهای مجازی شیطنت های ژورنالیستی است

به گزارش صدای سراب, با ورود زودرس جبهه هوای سرد و کاهش دما به نظر می‌رسد ماه عسل شرکت گاز استان و آموزش و پرورش سراب در حال اتمام است.

ماجرا از آنجا آغاز شد که در گرمای تابستان شرکت گاز اقدام به قطع گاز تعدادی مدارس دولتی را کرد که از پرداخت قبوض گاز خود ناتوان بودند.

با آنکه در آن ایام امام جمعه سراب نسبت به این موضوع هشدار داد و خواستار چاره‌اندیشی موضوع شد، اما گویا هیچ‌کس این هشدار را جدی نگرفت تا اینکه ورود جبهه سرد و بازگشایی مدارس ماه عسل شرکت گاز و آموزش و پرورش را به پایان برد.

اینک در برخی از روستاها مدیران و معلمان مدارس از خیران استمداد می‌کنند و حتی از اولیای دانش‌آموزان کمک خواسته می‌شود و کار حتی به جایی کشیده که در روستای اسب‌فروشان سراب هئیت‌های عزاداری شروع به جمع کردن کمک کردند و بدهی مدرسه پرداخت شد یا دربهرمان روستاییان بدهی مدرسه ابتدایی را پرداخت کردند و درپی پرداخت بدهی مدرسه راهنمایی نیز هستند.

همهمه‌ها و نگرانی‌ها آغاز شده و بیم آن می‌رود که دانش آموزان به خصوص در مناطق روستایی دچار مشکل شوند.

آموزش و پرورش از سرانه پرداخت نشده و کم دانش آموزان مدارس دولتی می‌نالد و شرکت گاز نیز طلبکارانه بدهی خود را مطالبه می‌کند.

در آغازین روز مدرسه در جمع مسئولین شهرستان در روستای اندراب بودیم که دبیران و مدیران مدرسه از وضع قطعی گاز گله کردند.

نماینده سراب برای حل مشکل و تامین اعتبار لازم در این مورد قول مساعد داد و فرماندار سراب نیز با تاکید بر حل بحران گفت: هیچ کس بدون اجازه مقام اجرایی شهرستان حق قطع کردن انشعابات ادارات و سازمانهای دولتی را ندارد.

فرماندار سراب: : گاز تمامی مدارس شهرستان سراب در اسرع وقت وصل می شود

با بحرانی شدن وضعیت قطعی گاز مدارس و واکنش ها در فضای مجازی, با خبر شدیم مهندس بدر شکوهی وارد عمل شده و با دعوت از مدیران آموزش پرورش سراب و مهربان و رییس اداره گاز به برحان پایان داد.

بدر شکوهی در مورد ماحصل جلسه اظهار داشت: گاز تمامی مدارس شهرستان وصل می شود و اگر مواردی از قطعی گاز مدارس وجود دارد در اسرع وقت وصل خواهد شد.

فرماندار شهرستان سراب با اشاره به اظهارات مهندس خوشفکر، رئیس اداره گاز شهرستان سراب گفت: تمامی گاز مدارس تا این لحظه وصل بوده و قطعی ها به علت  معوقات بدهی از تابستان بوده که بنا به تصمیم گرفته شده در جلسه فوری امروز در اسرع وقت و تا پایان امروز نسبت به اتصال گاز مدارس اقدام می شود.

عالیترین مقام اجرایی شهرستان سراب با اشاره  به انتشار خبرهای غیرواقعی در فضاهای مجازی ادامه داد:  اخباری که در برخی از فضاهای مجازی منتشر شد شیطنت های ژورنالیستی بیش نبوده و به زیر سوال بردن خدمات دولتی خارج شدن از مسیر انصاف و عدالت است.

بدر شکوهی خاطرنشان کرد: اگر گاز مدرسه ای قطع شده باید مدیران مدارس،  اداره آموزش و پرورش را در جریان بگذارند تا با بررسی موضوع نسبت به رفع مشکل قطعی گاز اقدام نمایند.

فرماندار شهرستان سراب ضمن دعوت مردم به همکاری و مشارکت در امور این چنینی ادامه داد: مشکلاتی از این دست در همه جای کشور معمول بوده و است ولی اینکه مردم خود همراه مسئولین آستین همت بالا بزنند و کمک حال مسئولین باشند مطمئنا زودتر به نتیجه ای مطلوب دست خواهیم یافت.

۲ نظر

  1. جناب آقای نبات . ضمن خسته نباشید در صورت امکان نفر اول از سمت چپ را معرفی نمایید . با تشکر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.