قالب وردپرس افزونه وردپرس

واردات بی رویه تهدیدی بزرگ برای تولید و عامل مهاجرت از روستا هاست/ دولت پولی برای قرآن, مصلی ها و مراکز دینی ندارد/ وضعیت نامطلوب در روستای زلزله زده ایوق

به گزارش صدای سراب, حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر اکرمی در خطبه های عبادی سیاسی نماز جمعه در شهرستان سراب ضمن قدردانی از نیروهای انتظامی و تبریک هفته ناجا گفت: این هفته فرصت مغتنمی برای قدردانی از زحمات شبانه روزی فرزندان دلسوز و شجاع نیروی انتظامی است.

وی افزود: در ایام عزاداری صحنه هایی زیبا در کنار تامین امنیت از نیروی انتظامی در شهرستان دیدیدم که ماموران در کنار تامین امنیت سینه زنی و عزاداری می کردند.

اکرمی با اشاره به روز روستا و عشایر خاطرنشان کرد: رکن هرکشور کارگر و کشاورز و روستایی است و اگر امکانات در روستا فراهم و محصول کشاورز خریداری شود شاهد مهاجرت از روستا ها نخواهیم بود.

امام جمعه سراب ادامه داد: تنظیم بازار وظیفه دولت هست و اگر مسئولین جلوی واردات بی رویه را نگیرند مهاجرت از روستاها کمر تولید و کشور را می شکند و کلانشهرها را نیز با مشکل مواجه می کند.

خطیب جمعه سراب با ابراز تاسف از راه اندازی فروشگاه های ترکیه ای در کشور ابراز داشت: این خسارت بزرگی برای کشور هست.

وی با تبریک روز کودک از عدم توجه خانواده ها به تربیت کودک ابراز نگرانی کرده و عنوان کرد: ای کاش خانواده ها به اندازه ای که به کلاسهای زبان و ورزش اهمیت می دهند به کلاسهای قرآن و تربیتی نیز اهمیت دهند و کودکان را اهل نماز و دین بارآورند.

امام جمعه سراب با ابراز تاسف از ضعف جامعه قرآنی در سراب اظهار کرد: اگر پول یک مربی تیم ملی را برای قرآن قرار دهند, کل جامعه قرآنی کشور به اوج می رود و متاسفانه دولت پولی برای قرآن, مصلی و مراکز دینی ندارد و اگر هم هست بسیار اندک هست و بعد از وضعیت فرهنگ کشور گله مندیم.

اکرمی با اشاره به حادثه تروریستی در کنسرت آمریکا خاطرنشان کرد: چون عامل حادثه آمریکایی الاصل بوده از این حادثه به عنوان حادثه تروریستی یاد نمی کنند.

وی از توطئه های بی شرمانه علیه قوه قضاییه را ناشی از برخورد قاطع با فتنه گران و جاسوسان عنوان کرد.

اکرمی در پایان از وضعیت نامطلوب برخی خانواده ها در روستای زلزله زده ایوق گله و ابراز امیدواری کرد مشکل در این منطقه از لحاظ اسکان تا بارش برف مرتفع شود.

 

مطلب پیشنهادی

روستای اردها

اردها به دلیل مجاورت با یخچالهای رشته کوه بزقوش، قریه‌ای پر آب با چشمه‌هایی زلال فراوان از دل سخره‌ای کوهستان است و آب رودخانه‌های اصلی آن در زمستان و تابستان قطع نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.