برگزاری اردوی جهادی با محوریت بهداشت و سلامت در روستای زلزله زده ایوق / معاینه بیش از ۴۰۰ نفر از مردم زلزله زده

به همت دانشکده علوم پزشکی سراب اردوی جهادی دو روزه با محوریت بهداشت و سلامت در مناطق زلزله زده ایوق برگزار شد.

به گزارش صدای سراب، این اردوی جهادی دو روزه با رمز یاحسین(ع) و با همکاری معاونت فرهنگی، بسیج دانشجویی، معاونت بهداشتی و مشارکت فعال تشکل‌های دانشجوئی دانشکده علوم پزشکی سراب در روستای زلزله زده “ایوق” برگزار شد.

“دکتر عباس مجدی” معاون فرهنگی و دانشجوئی دانشکده علوم پزشکی سراب با اعلام این خبر گفت: کمیته اردوهای جهادی این دانشکده با توجه به وجود نیاز اساسی روستاییان زلزله زده ایوق به خدمات مختلف حوزه سلامت و ارتقا سطح آگاهی‌ اهالی این روستا در مورد فرهنگ سلامت، تصمیم گرفت تا اردوی دو روزه ای در این منطقه برگزار کند.

وی با بیان اینکه حضور در این اردوها در واقع یک نوع تمرین خودسازی و افزایش حس مسئولیت اجتماعی برای دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشکده علوم پزشکی سراب بود، یادآور شد: خدمت به هم نوع، سفارش همه بزرگان و ارضاءکننده نیاز فطری انسان‌هاست.

معاون فرهنگی و دانشجوئی دانشکده علوم پزشکی سراب با اریه گزارشی از نتایج و فعالیت‌های صورت گرفته در این اردوی جهادی گفت: معاینه رایگان ۱۵۰ نفر توسط پزشک متخصص داخلی و عمومی، آموزش بهداشت دندان و دهان به ۱۰۰ نفر، غربالگری ۱۰۰ نفر از لحاظ قندخون و فشار و انجام تست شمارش گلبول‌های خونی برای ۱۲۰ نفر از جمله خدمات جهادگران در این اردو بود.

مجدی افزود: حضور در چادرهای زلزله زدگان و ارایه خدمات مشاوره ای و توزیع اقلام تحریر و نقاشی برای دانش آموزان دبستان ایوق از دیگر فعالیت‌های انجام شده در این اردوی دو روزه بود که می‌توان به آن اشاره کرد.

وی همچنین از تداوم برگزاری این اردوها خبر داد و بیان کرد: تلاش می‌کنیم تا حداقل هر ماه یک اردوی جهادی برگزار کنیم.

“جواد عباس زاده” مدیر فرهنگی و دانشجوئی دانشکده علوم پزشکی سراب نیز گفت: در این اردوی جهادی دانشجویان و استادان در قالب کمیته‌های پزشکی، غربالگری سلامت، آموزش بهداشت دهان و دندان، سلامت روان، کودک و نوجوان، تغذیه، علوم آزمایشگاهی و پژوهشی به ارایه خدمات پرداختند.

گفتنی است، در این اردو اعضای کمیته بهداشت دهان و دندان با توزیع مسواک، نخ دندان و آینه دندانپزشکی بین نوجوانان و کودکان روستا، آموزش‌های لازم را به آنان ارایه دادند.

خبر از جواد عباس زاده

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.