مثل یهودیان و اسرائیلی ها نباشیم

ملت وآدم بی‌اخلاق به‌سان درخت خرمای بی‌خرماست که هر چه قدر هم بلند ‌قامت باشد و ریشه‌دار، چون میوه‌ای ندارد کسی سراغی از او نمی‌گیرد.

به گزارش صدای سراب, حجت السلام والمسلمین محمد ادریسی طی یادداشتی نوشت:

عده‌ای می‌گویند: «به ریش است.» بعضی می‌گویند: «به ریشه است.» برخی هم می‌گویند: «به شاخه است.» اما حقیقت این است که: نه ریش و نه ریشه و نه شاخه، بلکه به میوه است.
 
ممکن است کسی ریشه‌ی خانوادگی خوبی نداشته باشد و حتی اجدادش کافر باشند یا کسی در چشم یک مشت ظاهربین ، فلان و بهمان باشد یا اینکه کسی گروه و دوستانی و شاخه‌های شکسته احوال داشته باشد که نتوانند او و خودشان را یاری و هدایت کنند، ولی میوه یعنی عمل خود او خوب و به موقع و مطلوب باشد.
 
ستمگرها و ستمکشان در فهمیدن تفاهم دارند نه در مفهوم.ستمکش ها با دست خود زنجیری و اسیر ستمگران می شود و این ستمکش ها هستند که نالیدند و سری تکان دادند و کاری نکردند و ستمگران کار کردند و بر سرشان کوبیدند.
 
چشم بدوزیم به تاریخ و منابع کهن و نوی خودمان و دیگران و ببینیم که گروه و افرادی کم اما زیاد نما هستند که بی دلیل موجه و عقلایی ادعای ژن برتری و قوم برتری دارند و معتقد هستند که تنها نژاد لایق برای داشتن ها ، همراه با جایگاه مسلط خودشان هستند و تنها آنها باید بر اموال و نفوس و… تسلط داشته باشند و با تزریق این تفکر و بینش  ظلم ها توجیه شد وصدا ها خفه شد وسکوت.
 
مثل اسرائیلی ها نباشیم. کسانی هستند که در هیچ کجای کسب و کار و سخن و تمام زندگیشان بوی از اسلام نیست،آنها شبیه اسرائیلی ها هستند و تنها بر پیشانی خود مٌهر مسلمانی دارند و بگذار تا بگوییم که اسرائیلی ها مدعی هستند که یهودی اند و یهودیان مجمع نقایص بوده و هستند و اخلاقشان را قرآن کریم اینگونه بیان می کند:
 
به دوست و دشمن خود دروغ می گویند۱ ،مظهرتحریف و تزویر و کتمان حقایق هستند۲،به غیر از خودشان به دیگر ملت ها بسیار حسادت می کنند،۳توجیه گر و حیله پردازهستند۴ ،بهانه گیر و در امور مختلف تعلل دارند۵ ،دمدمی مزاج اند و عاشق کشتار۶، فتنه بپا می کنند۷، خودشان را بیشتر از دیگران مسخره می کنند۸ ،در هر زمان و مکان جز عده ای کمی از آنها ما بقی خیانت کار هستند۹ ،خودشان گمراه و دیگران را هم گمراه می خواهند۱۰، دنیای که کم است را خریداراند و آخرتی که زیاد است را می فروشند۱۱ ،سفاهت می کنند۱۲ ،ذلیل کننده خود شان هستند۱۳ ،ترسو هستند ۱۴ بخیل و به مردم نم پس نمی دهند۱۵ ،ثروت اندوز و بسیار حریص هستند۱۶ ،عهد شکن و خلف وعده می کنند۱۷، در ربا و رشوه خواری پیش قدم می شوند ۱۸ ،جاده صاف کن فساد می شوند۱۹  و را حق را سد می کنند ۲۰و…
 
 
پی نوشت ها:
۹-«وَ لا تَزالُ تَطَّلِعُ عَلی‏ خائِنَهٍ مِنْهُمْ إِلاَّ قَلیلاً مِنْهُمْ فَاعْفُ عَنْهُمْ»(بقره- آیه ۱۳)
۲۰-« تَصُدُّونَ عَنْ سَبیلِ اللَّهِ»(آل عمران- آیه ۹۹)
 

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.