به مناسبت درگذشت مادر شهید احمد لعلی سرابی جوانترین تخریب چی سراب +خاطره ای از شهید

احمد لعلی سرابی کم سن و سال ترین شهید سراب در گردان تخریب بود که در سال ۶۶ در سن ۱۴ سالگی در سردشت به شهادت رسید.

به گزارش صدای سراب: یادی می کنیم از جوانترین تخریب چی شهرستان سراب شهید بزرگوار احمد لعلی سرابی , در این راستا عکسی از شهید و محل شهادت وی را منتشر می کنیم.

اژدر یحیوی آذر یکی از همرزمان شهید است , می گفت : برایم همیشه جای سوال بود , همیشه با اصرار جلوی درب چادر می خوابید , چند بار علتش را جویا شدم ولی نتیجه ای نداشت , چند بار هم گفتم جلوی در سرد است ولی گویا جلوی درب چادر شیرینی خاصی داشت که شهید ما را مجذوب خود کرده بود .

هرچه قدر زمان می گذشت بیشتر ذهنم مشغول می شد تا علت را بدانم , یک روز چشم هایم را به بهانه خواب روی هم گذاشتم تا اینکه پاسی از شب گذشت و شهید احمد لعلی سرابی آرام از جای خود برخاست و به دنبال راز و نیاز با معشوقش رفت تا آرزویش را با او در میان بگذارد , آری جلوی درب چادر بهترین جایی بودتا کسی در دل شب نفهمد که به دنبال عشق بازی با خدا می رود و بهترین جایی بود تا مزاحم خواب دیگران نشود.

آری آنانکه خواب بودند ماندند و آنانکه بیدار بودند رفتند.

نوشته پشت عکس:

سال ۶۶ سردشت.

محل انفجار مین ولمری که موجب شهادت برادر شهید احمد لعلی سرابی و مجروح

شدن برادر حسن علی نژاد و ایوب علیپور شد.

یک دیدگاه

  1. ضمن تسلیت به خانواده محترم من یکی از همکلاسی های احمد هستم میخواهم خاطره ای را برای شما بازگو نمایم دردبیرستان امام خمینی درکلاس اولAرشته تجربی باهم درردیف دوم کلاس می نشستیم یک رور بااحمد تصمیم گرفتیم به جبهه اعزام شویم از مربی پرورشی آقای یوسف زاده معرفی گرفتیم وبه محل اعزام مراجعه نمودیم هرچقدر اصرار نمودیم قبول نکردند که سن شما کوچک است برگشتیم درفصل تابستان متوجه شدم احمد به هرطریقی که شده اعزام شده است بعد ااز چند ماه از اعزام شنیدم که به آرزویش یعنی شهادت رسیده است. روحش شاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.