قالب وردپرس افزونه وردپرس

حذف خرید تضمینی برخی محصولات کشاورزی مساوی با نابودی زندگی کشاورزان هست

به گزارش صدای سراب, یوسف داوودی نماینده مردم شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار ما و در واکنش به احتمال حذف خرید تضمینی محصولات با توجه به شرایط سخت معیشتی کشاورزان و کاهش روزانه درآمد آنها گفت: اگر خرید تضمینی برخی محصولات کشاورزی کاهش یا حذف شود، روزگار بر کشاورزان و دامداران سخت می شود.

وی افزود: قیمت خرید شیر از دامدار در طول چند سال اخیر هزارتومان است، این در حالی است که خوراک دام از ۵۰ تومان به ۹۰۰ تومان رسیده است و اگر دولت شیر را تضمینی خریداری نکند، دامدار امکان تولید و تامین معاش نخواهد داشت.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی با بیان اینکه  دولت باید یه سمت کاهش هزینه ها برود اظهار داشت: با این حال انتظار می رود دولت سرعت و نحوه کاهش خرید تضمینی را اعلام کند که به کشاورز ودامدار فشار وارد نشود.

گفتنی است  نماینده سراب هفته جاری در دیدار با وزیر جهاد کشاورزى  در مورد مطالبات بحق کشاورزان و دامداران سراب مبنى بر پایین بودن قیمت فروش شیر تولیدى  در مقابل  افزایش فوق العاده  قیمتهاى خوراک و علوفه دام و همچنین پایین بودن قیمت فروش سیب زمینی درمقابل هزینه هاى بسیار  بالاى تولید آنها توضیحاتی ارئه و خواستار رفع مشکلات شد.

 

مطلب پیشنهادی

روستای اردها

اردها به دلیل مجاورت با یخچالهای رشته کوه بزقوش، قریه‌ای پر آب با چشمه‌هایی زلال فراوان از دل سخره‌ای کوهستان است و آب رودخانه‌های اصلی آن در زمستان و تابستان قطع نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.