قالب وردپرس افزونه وردپرس

سینما آزادی سراب آزاد شد/ امیدها برای بازگشایی تنها سینمای سراب با رفع مشکل مالکیتی

به گزارش صدای سراب,هر چند دیروز روز سینما بود ولی امروز خبر رسید که با تلاش مسئولان شهرستان سراب و همزمان با روز سینما, سینما آزادی سراب مشکل مالکیتش رفع و به نوعی پس از سالها آزاد شده است, لذا هرچند بهتر بود این گزارش دیروز کار می شد ولی همین خبر خوش  زمینه را برای نوشتن گزارشی از وضعیت جدید سینما مهیا کرده است.

با بهسازی سینما و تغییرات در فضای فیزیکی سینما باید از آن به صورت چند منظوره بهره برد

یوسف داودی عصر دوشنبه در نشست صمیمی با اصحاب رسانه شهرستان سراب ضمن انتقاد از تعطیل ماندن تنها سینمای شهر سراب گفت: متاسفانه سینمای سراب که در بهترین نقطه شهر واقع شده همچنان تعطیل مانده و اگر فکر اساسی صورت نگیرد استهلاک و تخریب آن حتمی است.
 نماینده سراب از تلاش و پیگیری های خود در این زمینه خبرداد و اظهارکرد:با توجه به وجود مشکل مالکیتی در سالهای گذشته که این مکان در مالکیت بنیادمستضعفان و جانبازان بود، با پیگیری های به عمل آمده مشکل مالکیتی سینما حل و در اختیار حوزه هنری قرار گرفته که انشاالله تا راه اندازی این سینما پیگیر موضوع خواهم بود.
وی با اذعان به مشکلات مالی سینماهای کشور یاداورشد: می توان از این مکان با بهسازی و تغییرات در فضای فیزیکی به صورت چند منظوره استفاده کرد.
 رفع مشکل مالکیتی سینما آزادی سراب و آغاز مراحل بازسازی

رضا شفیع نژاد رییس اداره فرهنگ و  ارشاد اسلامی شهرستان سراب با ابراز تاسف از کمبود ظرفیت در آمفی تئاتر و همچنین مشکلات در تنها سینمای شهرستان خاطر نشان کرد: رفع مشکل سینمای سراب گام مهمی در حوزه فرهنگ شهرستان خواهد بود.

وی ادامه داد: تجهیز سالن های کوچک به سینمای دیجیتال در حال حاضر در  شهرستان های استان آذربایجانشرقی اجرا شده  که در صورت پیوستن سراب به این طرح  شهرستان سراب نیز می تواند از این امکان تا مشخص شدن تکلیف سینمای اصلی مورد استفاده قرار گیرد که سالن ارشاد بستر لازم برای این ارتقا را دارد.

گفتنی است با توجه به قول مساعد مدیر کل ارشاد اسلامی سابق و همچنین اکران فیلم هایی که مردم در امید دیدن آنان هستند لزوم آماده سازی هرچه سریعتر مجتمع های فرهنگی شهرستان سراب را برای نصب ادوات سینمای دیجیتال می طلبد.

شفیع نژاد از برگزاری جلسات متعدد و پیگیری های لازم برای تاسیس سینمای دیجیتال در سراب خبر داده و افزود: مشکل مالکیت سینما آزادی سراب با پیگیری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی حل شده و به زودی برخی بازسازی ها در این سینما جهت بهره برداری آغاز خواهد شد.

وی در پایان شایعه واگذاری سینما و فروش آن را تکذیب کرد.

 

هنوز هستند کسانی که آرزوی هیاهو و نشاط در سینمای سراب را دارند
لیلا شهبازی فعال و کارشناس فرهنگی هم در گفتگو با خبرنگار ما گفت:

روز روز سینما است روزی که شاید در بقیه شهرها افراد برای پاسداشت این روز  خود را مهمان تماشای یک فیلم در سینمای شهرشان می کنند که متاسفانه حتی این امکان مهم را سراب  با این وسعت و عظمتش ندارد.

سینمای پیر ما سالهاست افسرده و کز کرده وسط شهر نظاره گر جنب و جوش هر روزه مردم است شاید اگر زبان داشت این همه بی مهری را فریاد می زد و برای زخم های کهنه اش مرهمی می گذاشت اما حیف که بی زبان و تنها است.

بچه که بودم هنوز سینمای سراب بسته نشده بود خیلی پیش می آمد از طرف مدرسه سینما می رفتیم چه هیاهو و نشاطی ما و سینما را فرا می گرفت,باور کنید همیشه حس می کردم سینما می خندد ولی الان حتی روز سینما هم سال هاست از یادمان رفته چون سینمایی نداریم!

کار از راه انداختن کمپین #ما_سینما_می_خواهیم و این حرف ها گذشته؛ مگر مسئولین نمی خواهند برای جوانان اوقات فراغت ایجاد نمایند یا جلوی آمار ازدیاد آسیب های اجتماعی را بگیرند همین راه انداختن سینما می دانید چقدر تاثیر دارد فکر نکنم هم کسی با احیای دوباره سینما مشکلی داشته باشد.

سینمای پیر و فرسوده عزیز سراب، هنوز هم هستند کسانی که دوستت دارند و در آرزوهایشان باز شدن دوباره ات را انتظار می کشند.

مطلب پیشنهادی

روستای اردها

اردها به دلیل مجاورت با یخچالهای رشته کوه بزقوش، قریه‌ای پر آب با چشمه‌هایی زلال فراوان از دل سخره‌ای کوهستان است و آب رودخانه‌های اصلی آن در زمستان و تابستان قطع نمی‌شود.

۲ دیدگاه

  1. مکانی که جهت احداث مجتمع فرهنگی ، هنری شهرستان سراب در جوار پروژه های مسکن مهر شهرک گلها در اختیار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار گرفته است ، کی اجرایی خواهد شد ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.