قالب وردپرس افزونه وردپرس

اسکان تمام زلزله زدگان ایوق شربیان در چادر و توزیع مواد غذایی لازم بین زلزله زدگان

به گزارش صدای سراب,سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان آذربایجان شرقی در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: وقوع زلزله ۴٫۹ ریشتری در منطقه شربیان در عمق ۶ کیلومتری در ساعت ۳:۴۵ دقیقه بامداد و با توجه به اینکه تیم واکنش سریع در استان و شهرستانهارا از اول سال راه اندازی کردیم همیشه کشیک آماده برای ارزیابی داریم که  بلافاصله ۹ تیم امدادی متشکل از ۳۰ تن از نجاتگران جمعیت هلال احمر از  جمعیت هلال احمر منطقه به محل کانون زلزله ” روستای ایوق از توابع شربیان بخش مهربان شهرستان سراب و روستای اطراف اعزام شدند .

وی افزود: خوشبختانه در ارزیابی اولیه که خوشحال کننده بود این بود که این زلزله تلفات جانی در برنداشت و واقعا معجزه الهی بود که از زیر خروارها خاک مصدومین زنده بیرون امدند.

کنعانی تعداد مصدومین حادثه را ۱۳ نفر عنوان کرده و خاطرنشان کرد: ۳ نفر از مصدومین به بیمارستان سراب اعزام و بقیه سرپایی مداوا شدند.

این مقام مسئول ابراز داشت: طبق گزارش های مسکن و شهرسازی ساختمان ها بین ۱۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شده اند.

کنعانی عنوان کرد:برابر هماهنگیهای  بعمل آمده با سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر کشور از بابت اسکان اضطراری خانواده های آسیب دیده از زلزله در روستای ایوق شربیان سراب مشکلی نداریم و  به روستاییان عزیز اطمینان می دهیم تا پایان امروز ،در تمامی  منازل آسیب دیده از زلزله در این روستا ، نجاتگران جمعیت هلال احمر اقدام به برپایی چادرامدادی  برای اسکان اضطراری خانواده ها ی آسیب دیده از زلزله ی  خواهند نمود .

وی افزود : تاکنون ۱۵۰ دستگاه چادر توسط نجاتگران هلال احمر در محوطه منازل آسیب دیده بر پا گردیده و این روند تداوم خواهد داشت .

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجانشرقی در پایان اظهار داشت: امروز توزیع مواد غذایی نیز بین زلزله زدگان انجام شد.

مطلب پیشنهادی

روستای اردها

اردها به دلیل مجاورت با یخچالهای رشته کوه بزقوش، قریه‌ای پر آب با چشمه‌هایی زلال فراوان از دل سخره‌ای کوهستان است و آب رودخانه‌های اصلی آن در زمستان و تابستان قطع نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.