قالب وردپرس افزونه وردپرس

توجیه اقتصادی نفلین سینیت تایید شده است/ مسیر ریلی سراب در ردیف بودجه قرارگرفت

به گزارش صدای سراب, دکتر یوسف داوودی در نشست صمیمی با اصحاب راسنه که در محل خانه ملت سراب برگزار شد ضمن تبریک هفته دولت اظهار داشت: خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای جامعه هستند که نقش مهمی در ایجاد اتحاد جامعه و پیشرفت جامعه دارند.

وی با تاکید بر لزوم پیگیری پیشرفت پروژه ها و اقدامات مسئولین از سوی خبرنگاران ابراز داشت: درصد پیشرفت پروزه ها خود زبان گویای عملکرد مسئولین هست فلذا ممکن هست مسئولی گزارشی خلاف واقع ارائه دهد که خبرنگار در این مورد می تواند با عمل به وظیفه روشنگری عملکردی نظارتی داشته باشد.

داوودی با اشاره به برگزاری قریب الوقوع مناقصه راه آهن سراب و بخشی از جاده سراب – نیر خبر داد و ابراز امیدواری کرد: در مسیر سراب نیر تا مهرماه آتی بتوان بخشی از این جاده را به صورت چهار بانده زیر بار ترافیک برد.

عضو کمیسیون تلفیق و بودجه مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: رای موافق اکثر نمایندگان به وزرای پیشنهادی دولت و همچنین کثرت آرای موافق نشان از عزم جدی مجلس برای همکاری صمیمانه با دولت دارد که امید هست این همکاری منجر به موفقیت هایی بیش از گذشته در سطح کلان شود.

 

مسیر ریلی سراب در ردیف بودجه کشور قرار گرفت

نماینده مردم شهرستان سراب در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از برخی حرف و حدیث های خلاف واقع عنوان کرد: هرکس این جمله را بگوید که ریل برای سراب در اولویت نیست قصد تخریب مردم سراب را دارد چرا که ریل به عنوان یک زیرساختی مهم حتیدر سطح جهان مطرح هست .

داوودی با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه توجه ویژه ای به لحاظ امنیت و آسایش مردم به مسیر ریلی در کشور شده ابراز داشت: سراب به دلیل واقع شدن در مسیر  تردد ۲۰ میلیون مسافر به استانهای شمالی از اولویت های ریلی وزارت راه هست.

وی ادامه داد: مسیر ریلی سراب – بستان آباد به لحاظ ارتباط قاره اروپا با آسیای میانه اهمیت ویزه تری نیز دارد که به این دلیل و با تلاش نمایندگان منطقه در ردیف بودجه قرار گرفته است.

عضو مجمع نمایندگان استان از مصوب شدن ۳۰ میلیارد تومان برای مسیر ریلی سراب خبر داده و خاطر نشان کرد: ۱۵ کیلومتر از این مسیر طرح مطالعاتی اش تمام شده و به زودی به مناقصه خواهد رفت.

فلین سینیت با توجیه شدن اقتصادی پروژه در مسیر اجرا قرار گرفته است

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با ابراز تاسف از عدم اجرایی شدن نفلین سینیت اظهارداشت: متاسفانه تا کنون توجیه اقتصادی نفلین سینیت زیرسوال برده می شد که با تلاش و صرف وقت فراوان و شبیه سازی دوباره و بررسی نقشه های اتوتک آلمان و رفع نواقص آن توجیه اقتصادی نفلین سینیت تایید شده و این کاری است که تاکنون انجام نشده بود و مانع از اجرایی شدن نفلین سینیت می شد که رفع این مساله مسیر اجرایی شدن نفلین سینیت را گشوده است.

داوودی با اشاره به دستاورد سفر به روسیه عنوان کرد: در این سفر که با یک کارگروه تخصصی انجام گرفت ۳ کارخانه تولید آلومینا از نفلین سینیت مورد بازبینی و ارزیابی قرار گرفت که گام مهمی در الزام احداث نفلین سینیت سراب شد.

وی ادامه داد: کارخانه های تولید آلومینا با ۸۹ سال سابقه و ۵۰ سال سابقه تولید در حال حاضر در روسیه که از قدیمی ترین کارخانه ها هستند در حال حاضر مشغول به کار و تولید هستند.

عضو کمیسیون تلفیق و بودجه مجلس شورای اسلامی افزایش قیمت و مصرف آلومینیوم در جهان علاوه بر فراهم کردن توجیه اقتصادی تولید این فلز ارزشمند در کشور, احداث کارخانه تولید آلومینا از نفلین سینیت را در کشور بیش از پیش ضروری کرده است.

داوودی در پاسخ به برخی اظهارات در مورد اینکه قرارگاه خاتم به عنوان پیمانکار هست نه سرمایه گذار ابراز داشت: قرارگاه خاتم اعلام امادگی کرده تا این پروزه را در قالب  F+EPC  اجرا کند که مفهومی بین المللی است و شامل طراحی پایه, طراحی چزییات و حتی آموزش و سرمایه گذاری  لازم را در برمی کیرد هست را متعهد شده است فلذا درج این مطالب و شایعات درست نیست.

زیرسوال بردن تلاش مسئولان به مصلحت نیست

یوسف داوودی با اشاره به پیشرفت مسیر جاده سراب- بستان آباد به طول ۱۴ کیلومتر در طول ۷ سال و پیشرفت این جاده تا ۱۸ کیلومتر در یکسال گذشته را نتیجه پیگیریها و نامه نگاری ها عنوان و خاطرنشان کرد: این گونه نیست که یک پروزه با وضعیت فعلی اقتصادی در کشور خود به خود پیشرفت داشته باشد.

وی همچنین ابراز داشت: بیمارستان سراب به عنوان بزرگترین پروژه شهرستان سراب در طول انقلاب که به مرحله بهره برداری رسیده در دوره قبل از مجلس فعلی ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی با ۲۰ درصد پیشرفت ریالی همراه بوده به طوری که از مجموع ۶۱٫۵ میلیارد تومان هزینه کرد برای بیمارستان ۴۲ میلیارد آن در یکسال گذشته جذب شده است.

تخصیص ۱ میلیارد تومان از سوی دولت برای مصلی شهرستان سراب

داوودی مصلی سراب را ظرفیت بزرگ فرهنگی و اجتماعی برای شهرستان عنوان کرده و گفت: به عنوان نماینده برای خود وظیفه می دانم در احداث آن سهمی داشته باشم و با پیگیریهای به عمل آمده و با موافقت دکتر نوبخت ۱ میلیارد تومان برای تکمیل بخشی از مصلی تخصیص یافته که به حساب مصلی واریز می شود.

وی افزود: مبلغی هم برای رفع نواقصات مساجد شهرستان در نظر گرفته شده است.

نماینده سراب قول مساعد داد در سالهای آتی نیز برای تکمیل مصلی سراب تلاش خود را به کار گیرد.

 

 ن

مطلب پیشنهادی

روستای اردها

اردها به دلیل مجاورت با یخچالهای رشته کوه بزقوش، قریه‌ای پر آب با چشمه‌هایی زلال فراوان از دل سخره‌ای کوهستان است و آب رودخانه‌های اصلی آن در زمستان و تابستان قطع نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.