قالب وردپرس افزونه وردپرس

تراش و روکش مکانیزه آسفالت معابر اصلی سراب

به گزارش صدای سراب,علیپور،سرپرست شهرداری سراب از اجرای طرح جهادی تراش و روکش مکانیزه آسفالت معابر اصلی در روزهای آینده خبر داد.
وی افزود: به منظور افزایش کیفیت آسفالت ریزی معابر شهر سراب عملیات تراش و روکش آسفالت معابر اصلی شهر در روزهای آینده انجام می شود.
علیپور با بیان اینکه استفاده از ماشین تراش آسفالت باعث می شود که قشر بعدی ریخته شده یکنواخت تر (مسطح تر) باشد افزود مواد اولیه برداشته شده و مقطع جاده با مصالح جدید پوشانده میشودو  تاسیسات کار گذاشته شده در جاده مثل دریچه فاضلاب ، دریچه های ادارات برق و آب و … هم سطح با جاده در کار باقی می مانند.

سرپرست شهرداری سراب گفت: مواد تراشیده شده (آسفالت های قدیمی) قابل بازیافت می باشد و تراشیدن آسفالت هنگامیکه قطر آسفالت بیشتر از ۱۰ سانتی متر است، در کاهش هزینه های نگهداری آسفالت شامل دیرتر خراب شدن دفعات بعدی و هزینه های نگهداری طولانی مدت بسیار کمک می کند که  همین امر یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی است.
وی تصریح کرد: یکی از دلایل آبگرفتگی معابر و خیابان های شهر سراب، ترازبندی نامناسب خیابان هاست که بیشتر در زمان طراحی، آسفالت یا روکش آسفالت خیابان ها  رخ می دهد که با اجرای طرح تراش خیابان ها تا حد زیادی شاهد بهبود  این مشکل نیز خواهیم بود.

علیپور ارتقای کیفیت آسفالت معابر را یکی از عوامل بهبود زیرساخت های معابر شهری دانست و تصریح کرد: بخش هایی از خیابان امام خمینی، خیابان شهید بهشتی، خیابان بسیج شمالی و خیابان فردوسی غربی و…از جمله معابری است که این طرح در آن اجرا خواهد شد.

مطلب پیشنهادی

روستای اردها

اردها به دلیل مجاورت با یخچالهای رشته کوه بزقوش، قریه‌ای پر آب با چشمه‌هایی زلال فراوان از دل سخره‌ای کوهستان است و آب رودخانه‌های اصلی آن در زمستان و تابستان قطع نمی‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.