قالب وردپرس افزونه وردپرس

ایجاد مزرعه بادی ۳۸۵ مگاواتی با اعتبار اولیه ۱۴۵ میلیارد تومان در سراب/ کارشکنی ها در شهرستان سراب مهم ترین عامل توسعه

به گزارش صدای سراب، داوود گرشاسبی در جمع خبرنگاران شهرستان سراب به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: دولت وظیفه اجرا دارد و نمایندگان دولت فرمانداران در شهرستانها هستند که وظیفه اجرای مصوبات دولت را دارند.

وی افزود: در سال ورود ما به شهرستان سراب بیمارستان سراب که دارای ۱۵ بخش هست ۴۰ درصد پیشرفت داشت که امروز به بهره برداری رسیده است که به واسطه اراده دولت تدبیر و امید هست.

فرماندار سراب حضور آخوندی در سراب را موجب پیشرفت جاده سراب بستان آباد تا کیلومتر ۲۹ عنوان کرد که تا پایان سالجاری تا ۳۴ کیلومتر انجام خواهد شد.

رییس شورای اداری شهرستان سراب ابراز داشت:دولت ۳۸ میلیارد تومان فقط برای بیمارستان سراب هزینه کرده است که این هزینه خلرج از تجهیزات هزینه شده برای بیمارستان هست.

گرشاسبی با بیان اینکه هر فرد باید به اندازه سهم خود در مورد پروژه های اجرا شده در شهرستان سراب مدعی باشد خاطرنشان کرد: هیچ کس نمی تواند به تنهایی مدعی باشد که کار را به تنهایی انجام داده است.

رییس شورای اداری شهرستان سراب با اشاره به موقعیت خاص جغرافیایی در سراب اظهار داشت: تولید ۳۸۰ مگاوات برق در مزرعه بادی سراب برنامه ریزی شده که با اعتباری بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان تولید ۲۵ مگاوات برق در هفته دولت بررسی می شود ولی در نگاه کلان تولید ۳۸۰ مگاوات برق در سراب تعریف شده که متاسفانه برخی دیدگاه ها کار را به بن بست رسانده است .

وی با بیان اینکه برخی انتظارات نادرست برای روستاییان ایجاد شده است اظهار داشت: با واگذاری زمین های دولتی به شرکت خصوصی که مطمئنا دولت اجاره بها دریافت خواهد کرد ولی این اجاره در تملک دولت هست نه روستاییان.

فرماندار سراب با کنایه ای در نسبت دادن برخی کارهای دولت به اشخاص عنوان کرد: دکل های ۲۵ مگاواتی برق همزمان با هفته دولت در زرعه بادی سراب آغاز می شود و مهم نیست که دوستان در فضاهای مجازی کار را به خود نسبت دهند ولی مهم اجرای این پروژه هست.

گرشاسبی با انتقاد از برخی تنگ نظری ها به اجرای این پروژه عنوان کرد: وجود برق پاک و ارزان در منطقه باعث سرازیر شدن سرمایه گذار به منطقه می شود و جای تاسف هست که برخی در جلسات مطرح می کنند این پروژه نفعی برای شهرستان ندارد.

عالیترین مقام اجرایی شهرستان سراب گفت: منطقه ویژه اقتصادی در سراب دوسال زمان و انرژی برده ولی باز جای تاسف هست که در روستای تکلدان روستاییان برای عدم واگذاری زمین برای جابجایی هنرستان کشاورزی تخریک می شوند.

وی با بیان اینکه اقدامات مناسبی از سوی دولت در حوزه روستایی شهرستان سراب انجام شده ابراز داشت: شهرستان سراب دارای توانمندی و پتانسیل خاص و نیروی مبتکر و موقعیت جغرافیایی خاص هست که باید مورد استفاده قرار گیرد.

فرماندار سراب ادلمه داد: سراب با پتانسیل آبهای گرم می تواند به سرعین دوم تبدیل شود ولی متاسفانه با کارشکنی هایی که در بحث آبگرم اردها شد سایر آبهای گرم سراب نیز ابتر ماند.

گرشاسبی با تاکید بر لزوم بهره برداری از ظرفیت های شهرستان اظهار داشت: حداقل کاری که باید در توسعه سراب صورت گیرد این هست که لااقل در منفعت های مشترک در مسیری مشترک همسو حرکت کنیم و خط قرمز را نفع سراب در نظر بگیریم.

این مقام مسئول ابراز داشت: باید برای توسعه منیت ها را کنار بگذاریم و امروز عصر حکمرانی تمام شده و امروز عرصه، عرصه کار هست و از سوی رهبری تلاش برای توسعه در حوزه اشتغال در شعار سال تاکید شده است.

 

مطلب پیشنهادی

پیام مشترک امام جمعه ،نماینده و فرماندار سراب، بمناسبت عید سعید فطر

  حجت الاسلام والمسلمین اکرمی، دکتر داودی و مهندس یحیوی ،با صدور پیامی مشترک فرا …

۲ دیدگاه

  1. باسلام خدمت فرماندار محترم لطفاًواضخ وصریح صحبت کنید منظور شما چه کسی است

  2. با. سلام خدمت. دوستان و همشهریان عزیز.. چند سوال. اینجا پیش میاید.. چرا مسولین. استانی. و کشوری هی وعده های تو خالی به مردم سراب میدهند. نمونه بارز آن. در همین مورد بزرگراه. سراب بستان آباد است. همه ساله ادعا میکنند. که امسال. فلان کیلومتر. افتتحاح. و سال آینده کلا. بزرگراه تکمیل خواهد شد. میتوان باز. زدن گوگل اظهارات. مسىولان استانی. وکشوری در مورد بزرگراه. که چقدر وعده ها اکثرا خالی بوده. است. درست که تا پایان سال قول ۵کیلومتر تحویل را داده شده. خدا میداند.واقعا عملی شود. یانه. با این روند. تو را به خدا دیگر وعده تکمیل جاده را در سال آینده ۹۷را ندهید. با خوشبینانه ترین حالت ممکن جاده در چهار سال آینده با اتمام فعالیت دولت. اگر بتوان سالی ۵کیلونثمتر. رشد داشته باشد. تمام خواهد شد. در حالی که اکثریت جاده. به اصطلاح به بهره برداری رسیده فاقد گارد ریل.و علایم رانندگی استاندارد بوده است. و و هنوز که هنوز است. یک متر رشد فیزیکی در بزرگراه سراب نیر مشاهده نمیشود. باید بهره برداری بزرگراه فوف. چندین دهه طول خواهد کشید. در مورد وزارت راه و وزیر مربوطه به استان آذربایجان اصلا لطفی نداشته اند.بلکه کم لطفی هم. داشته اند. نگاهی گذرا به عملکرد. وزارت راه در زمینه ایجاد. جاده و بزرگراه وراه آهن در سایر نقاط کشور ببینید. که چقدر سهم شمال غرب کشور سهم اندکی دارد. و. وعده افتتحاح راه آهن. میاته به بستان آباد در هفته دولت داده میشد. که هنوز خبری خاصی وجود ندارد. و یا کلنگ زنی راه آهن بستان آباد به سراب و متعاقب آن به نیر و سرعین. که طرح مطالعاتی آن چند سال پیش صورت گرفته. و دهها طرح مهم دیگر……. در ضمن از جناب برزگر مسئول محترم صدای سراب بابت انعکاس. انتقادات و پیشنهادات. تشکر. و خسته نباشید را دارا . هستم. و از نماینده محترم سراب جناب دکتر داودی بابت فعالیت و تلاششان در راستای پیشرفت و در خواست اهالی شهرستان و انعکاس آن به مسولین کشوری را تشکر. مینمایم. و در آخر از امام جمعه محترم سراب بابت دلسوزی که برای تعین و تکلیف نفلین سراب در تریبون. نماز جمعه را دارند. تشکر ویژه ای از ایشان داشته باشم. کاش در شهرستان. چندین. مسئول دلسوزی مثل جناب اکرمی امام جمعه محترم داشتیم. که الان سراب در وضعیت کنونی نبود. متاسفانه تعدادی از مسئولین. ادارات هیچ اعتراضی به به کمبود و عدم توجه. استان. و یا کشور به سراب را یا ندارند. ویا بی رغبت هستند مبادا صندلی و پست ومقام خود را از دست بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.