سرخط خبرها
سازمان میراث فرهنگی در خواب غفلت/

گرد فراموشی بر منزل شمشیر بران ولایت/وقتی قدر علامه ها دانسته نشود اللهیاری ها علامه می شوند

درحالیکه علامه امینی با اثر معروف خود به نام "الغدیر" به احیا کننده ولایت معروف شده و یکی از مفاخر جهان تشیع به شمار می آید اما خانه این بزرگ مرد ربانی به دلیل بی توجهی مسئولان بلااستفاده رها شده و در حال تخریب است.

به گزارش صدای سراب, سفذ اخیر آیت الله سید احمد خاتمی به شهرستان سراب که به منظور دهه کرامت و بزرگداشت علامه امینی به سراب انجام شد د.باره نام علامه امینی را بر سرزبان ها انداخت.

آیت الله خاتمی در این سفر با اشاره به اینکه آذربایجان مهد علم و فقاهت است به بیان خاطراتی از علامه امینی و ارتباطات معنوی ایشان پرداخت و گفت: اگر سراب به غیر از علامه عالم و افتخار دیگری نداشت برای افتخارش کافی بود.

وی همچنین به دیدار علامه امینی با امام خمینی (ره) اشاره کرده و ابراز داشت: امام خمینی در آن دیدار از علامه امینی به عنوان «شمشیر بران» ولایت یاد کردند.

این عبارت چنان موثر بود که در عرض چند ساعت فضاهای مجازی و سایت های خبری را پر کرد, آری شمشیر بران ولایت بود این عالم بزرگوار شمشیری که آبروی شیعه در جهان هست.

با این اوصاف می بینیم  در یکی از کوچه های روستای سردها، خانه ای قدیمی و تقربیا متروکه وجود دارد که زمانی خانه پدری صاحب الغدیر بود, خانه ای که باید به مرکز علمی و پژوهشی و موزه شیعه شناسی تبدیل شود ولی در اوج ناباوری و مظلومیت چنان رها شده که گویا علامه میراث ماندگار این کشو و خطه نیست.

اهمیت و اعتبار این خانه تاریخی از آنجامعلوم می شود که نمایندگان آذربایجان شرقی در تاریخ ۲۰ فروردین ۸۷ در مجلس در تذکری کتبی به رئیس جمهور خواستار صدور دستور بازسازی و مرمت این خانه می شوند و یکی از نمایندگان مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان خواستار مرمت و بازسازی سریع خانه امینی می شود.

حسینی صاحب قبلی خانه که میراث فرهنگی این خانه را از وی خریداری کرده است گفت: هرچند که این خانه را به بهای قابل قبولی فروخته ام ولی از اینکه این خانه رو به ویرانی است ناراحتم.

گفتنی است در سال ۸۹ بعد از مدت ها تلاش و پیگیری بالاخره سازمان میراث فرهنگی این خانه را از صاحب شخصی اش خریداری کرده و به تملک خود درآورد ولی نه تنها اقدامی در شان علامه برای احیای آن صورت نگرفته بلکه وضعیت این خانه روز به روز بدتر و اسفناک تر نیز می شود.

جالب است بدانید وقتی در اینترنت به دنبال جستجوی کلمه ی علامه امینی می گردیم در لیست های اتوماتیک گوگل نامی آشنا و البته خائن به ولایت به نام علامه اللهیاری باز می شود آری باید هم چنین انتظاری داشته باشیم وقتی که قدر علامه های خود چون امینی و شمشیران بران ولایت را ندانیم باید هم شاهد باشیم که اللهیاری ها برای ملت ما علامه شوند که یاد آور مثل معروف هست «حوضی که ماهی توش نباشه قورباغه سالاره».

همچنین ببینید

مشکلات موجود در کشور بدون شک و تردید به علت برخی افراد مغرض و بی کفایت هست

آیت الله هادی ملکوتی در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن شهرستان سراب گفت: وه قضاییه باید با گسترش عدالت در کشور این مردم والا و ایثارگر را راضی کرده و تمام قوا باید تلاش خود را در راستای تامین معاش مردم و کنترل تورم که پی در پی مقام معظم رهبری بر آن تاکید دارند به کار گیرند.

یک دیدگاه

  1. سلام علیکم
    واقعا جای بسی تاسف است که اداره میراث فرهنگی به این مکان توجهی ندارد
    خدا راشکر که مهمانی از اساتید بین المللی را خواستیم برای بازدید ببریم ولی در این مکان بسته بود و رییس محترم اداره میراث فرهنگی را هم نتوانستیم پیدا کنیم تا در را باز کنند. خدایا شکرت که آبروی شهر را پیش مهمان بزرگوارمان حفظ کردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.