قائم مقام دانشکده علوم پزشکی سراب خبر داد:

احداث کلینیک تخصصی در ۵۲ رشته پزشکی تا پایان سالجاری در شهرستان سراب

قائم مقام دانشکده علوم پزشکی سراب از احداث کلینیک تخصصی در ۵۲ رشته پزشکی تا پایان امسال در شهرستان سراب خبر داد.

به گزارش صدای سراب, دکتر اکبر نادی قائم مقام دانشکده علوم پزشکی سراب امروز در جمع خبرنگاران شهرستان سراب با بیان اینکه سازمان بهداشت جهانی همه ساله نامی را برای هفته سلامت و معمولا مبتنی بر یک بیماری همه گیر هست را انتخاب می کند اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی افسردگی را به عنوان شعار امسال انتخاب کرده است.

وی ادامه داد: کم تحرکی, چاقی, تغذیه بد, سوء مصرف دخانیات و اعتیاد, استرس و بیکاری ومحیط ناسالم از عوامل اصلی بیماری ها هستند که در این میان افسردگی از بیماری های شایع هست.

نادی افزود: متاسفانه در جامعه امروز ما بیش از ۳۰ درصد افراد کل جامعه و بیش از ۵۰ درصد افرادی بالای ۵۰ سال دارای افسرگی هستند.

این مقام مسئول خستگی, به هم خوردن نظم خواب, مشکلات تمرکز , از بین رفتن امید و کم شدن انرژی و گریه های بی دلیل را از عوامل افسردگی عنوان کرد.

وی با تصریح بر این موضوع که افسردگی یک بیماری قابل درمان هست اظهار داشت: خواب کافی, ورزش, حضور در اجتماع و در مواردی کنترل تحت نظر پزشک معالج می تواند به بهبود بیماری افسردگی کمک کند.

قائم مقام دانشکده علوم پزشکی شهرستان سراب برخی آسیب های اجتماعی نظیر طلاق, اعتیاد, خود زنی, خودکشی و برخی آسیب های اجتماعی را نتیجه افسردگی عنوان کرد .

نادی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت توسط وزارت بهداشت گفت: این طرح طرحی بود که توانست رضایت مردم را جلب کند که در این طرح کاهش هزینه های بستری از ۳۷ درصد به ۳ درصد برای روستاییان و ۶ درصد برای شهرستانیها بود.

وی ادامه داد: در این طرح ضمن اینکه کاهش پرداخت مستقیم از جیب مردم انجام شد , زایمان ایمن افزایش پیدا کرد و حدود ۱ میلیون ۴۰۷ زایمان طبیعی در کشور به وقوع پیوسته و امار سزارین به شدت کاهش یافته, تعداد ۱۸۰۰ واحد اختصاصی زایمان احداث شد, ۲۴ مرکز ناباروری توسعه و بیمارستانهای فرسوده بازسازی شده و ۵۰۰۰ پزشک متخصص و فوق تخصص در شهرهای کمتر توسعه یافته به صورت تمام وقت ممکن شد و افزایش خدمات بیمه ای انجام شده و ۱۳ میلیون نفر تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند.

قائم مقام دانشکده علوم پزشکی سراب در ادامه به اجرای طرح تحول سلامت در شهرستان سراب اشاره و خاطرنشان کرد: بیمارستان جدید سراب در استانه افتتاح هست و اگر وزارت راه و شهرسازی بیمارستان را تحویل دهد آماده تجهیز این بیمارستان در یک ماه هستیم.

نادی به احداث کلینیک تخصصی و فوق تخصصی در مساحت ۱۷۰۰ متری اشاره و خاطرنشان کرد: این کلینیک تا پایان سال در ۵۲ رشته تخصصی ارائه خدمات خواهد کرد.

نادی در پایان از نماینده مردم شهرستان سراب که زمینه دیدار با مقام عالی وزارت بهداشت , برای رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان سراب را فراهم اوردند تقدیر و خاطرنشان کرد: در این راستا دستور تخصیص سی تی اسکن و دستگاه ام آر آی برای شهرستان سراب صادر شد .

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.