توضیحات فرماندار ارومیه در خصوص سیل منطقه سیلوانا

فرماندار ارومیه گفت: طغیان رودخانه باراندوز در محور راژان و سیلوانا به منطقه ‘زیوه’ و ‘مرگور’، پل ارتباطی ۵۰ روستای این شهرستان با عنوان ‘ پل هاشم آباد ‘ را تخریب کرد. جوان پرس : فرماندار ارومیه گفت: طغیان رودخانه باراندوز در محور راژان و سیلوانا به منطقه ‘زیوه’ و ‘مرگور’، پل ارتباطی ۵۰ روستای …

فرماندار ارومیه گفت: طغیان رودخانه باراندوز در محور راژان و سیلوانا به منطقه ‘زیوه’ و ‘مرگور’، پل ارتباطی ۵۰ روستای این شهرستان با عنوان ‘ پل هاشم آباد ‘ را تخریب کرد.
جوان پرس : فرماندار ارومیه گفت: طغیان رودخانه باراندوز در محور راژان و سیلوانا به منطقه ‘زیوه’ و ‘مرگور’، پل ارتباطی ۵۰ روستای این شهرستان با عنوان ‘ پل هاشم آباد ‘ را تخریب کرد.

عباس حسن خانی با اشاره به اینکه بخش سیلوانای ارومیه دارای یک راه اصلی از منطقه راژان به سمت مرگور است و پل هاشم آباد در این مسیر قرار دارد، افزود: میزان بارش های ۲۴ ساعت گذشته در این منطقه به بیش از ۵۰ میلیمتر رسیده و موجب طغیان باراندوز چای و تخریب تدریجی پل از بعد از ظهر امروز تا ساعت ۲۰ شده است.
وی بیان کرد: علاوه بر مسدود شدن این مسیر، سه روستای دیگر این منطقه نیز دچار آبگرفتگی شده و تلاش نیروهای امدادی برای رفع مشکلات ساکنان در این منطقه آغاز شده است.

وی در ادامه گفت :بارندگی امروز در ارومیه کم سابقه بوده است وبه برخی روستاها جهت تامین امنیت مردم دستور تخلیه داده شده است

حسنخانی اذعان کرد :صبح امروز به بخشداران ابلاغ شد که در حوضه رودخانه ها تدابیر ویژه اندیشیده شود و بی سابقه ترین بارش ها در مناطق زیوه و مرگور رخ داده است
وی ادامه داد : برف انباشته شده بر کوهها و بارندگی کم سابقه عامل اصلی سیلاب در برخی از مناطق بوده است
حسنخانی تاکید کرد : پیش بینی های لازم با توجه به اخطار قبلی هواشناسی اندیشیده شده بود و از اولین لحظه آغاز بارندگی ها تمامی دستگاه های مربوطه و بخشداران ارومیه در آماده باش کامل بوده و در محل های حادثه دیده حضور یافتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.