روستای شالقون بهشت پنهان شهرستان سراب

روستای زیبا شالقون در دهستان ملایعقوب، جنوب شرقی شهرستان سراب واقع شده‌است.فاصله روستا تا مرکز شهرستان ۱۸ کیلومتر میباشد .

به گزارش صدای سراب, این روستا در دامنه سلسله جبال بزقوش قرار دارد وبه همین دلیل دارای آب وهوای معتدل و خنک وطبیعتی بکر و زیباست که چشم هر ببیننده را نا خواسته به سمت خود می‌کشد.
شالقون از توریست پذیرترین روستاها در سطح منطقه میباشد طبیعت شالقون از اواخر خرداد ماه تا اواخر مرداد ماه به اوج زیبایی خود میرسد .
درختان میوه در روستا از تنوع زیادی برخوردار هستند درختانی مانند:زردآلو، سیب،گوجه سبز،گردو،گلابی و…از بیشترین درختان موجود هستند.
این روستا به دو قسمت تقسیم میشود یک سمت که خانوار بیشتری دارد که به *بیوک تای*معروف است و قسمتی که خانوار کمتری داردوبه*کوچک تای* معروف است.
این دو قسمت به دلیل عبور رودخانه از هم جدا میشود طبق آخرین سرشماری روستا دارای حدود ۲۲۰ خانوار و۱۰۰۰نفر جمعیت است البته این جمعیت دائمی روستا است در تعطیلات و مخصوصا در فصل تابستان جمعیت روستا تقریبا به ۱۵۰۰ نفر هم میرسد. شغل اغلب مردم روستا کشاورزی ،باغداری ،دامداری و زنبور داری می‌باشد.
امکانات رفاهی روستا شامل : آب ،برق، گاز ، تلفن ، خانه بهداشت ، راه آسفالت و… است
آبگرم معدنی و درمانی شالقون که از دل کوه و از لایه‌های ماگمای زیر زمین بیرون می‌آید و دمایی آب خروجی در حدود ۵۰ درجه سانتی گراد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.