غلامرضا یوسفی فرماندار ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص اسناد منتشر شده از این فرمانداری در مورد بر اخذ اعتبار ۱۰۰ میلیونی از یک روستا، اظهار داشت: اگر دقت کنید این نامه با امضای من نیست. فرمانداری ۳ معاونت دارد؛  معاون عمرانی، سیاسی انتظامی و برنامه ریزی که معاون ...
تاریخ مخابره: پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵  |  زمان: ۱۴:۵۵ ب.ظ  | شماره خبر: 41490   

غلامرضا یوسفی فرماندار ورامین در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا در خصوص اسناد منتشر شده از این فرمانداری در مورد بر اخذ اعتبار ۱۰۰ میلیونی از یک روستا، اظهار داشت: اگر دقت کنید این نامه با امضای من نیست. فرمانداری ۳ معاونت دارد؛  معاون عمرانی، سیاسی انتظامی و برنامه ریزی که معاون برنامه ریزی و اداری از طرف بنده این نامه را امضا کرده است. بنابراین شما باید از این معاونت در خصوص نامه منتشر شده سوال کنید.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: اصل ماجرا را در جریان بودم و در خصوص ریز جزئیات، بعدا اطلاعاتی کسب کردم. بالاخره معاونت ها هم روال کاری خود را دارند و در بده بستان ها، پول می گیرند، پول می دهند و یا از تنخواه استفاده می کنند. در همه سازمان ها هم این اتفاق رخ می دهد که مبلغی را به عنوان تنخواه از یک مجموعه به مجموعه دیگر بدهند و بده بستان داشته باشند. یعنی مبلغی را به عنوان قرض می گیرند و بعدا آن را پس می دهند.

فرماندار ورامین در توضیحات خود افزود: این رقم اعلام شده در سند احتمالا برای رتق و فتق امور سرشماری نفوس و مسکن درخواست شده است. از آنجایی که هزینه آمارگیری بالاست و ردیف اعتباری نداشته و بودجه مربوط به آن هم ۳ ماه بعد به فرمانداری پرداخت می شود، از یک منبع پولی تهیه می شود تا بحث سرشماری روی زمین نماند و کارها روی روال انجام شود. بالاخره وقتی ۲۰۰ مامور سرشماری قرار است طی مدتی این آمارگیری را انجام دهند، مسئله تهیه صبحانه، نهار و حتی رفت و آمدها نیاز به تامین اعتبار است. اعتبار مربوط به سرشماری هم که به روز پرداخت نمی شود، بنابراین این رقم تهیه شد تا امور سرشماری با مشکل مواجه نشود.

وی همچنین عنوان کرد: پولی که بابت تنخواه دریافت می شود، زمانی که سازمان مدیریت، بودجه مربوط به سرشماری را به فرمانداری پرداخت کند، به منبع اصلی که از آنجا قرض گرفته شده بازگردانده می شود.

یوسفی با بیان اینکه در سراسر کشور هم معاونان برنامه ریزی فرمانداری ها مسئول سرشماری هم بوده اند، گفت: از این رو با استفاده از اختیارات قانونی، مبلغی را جهت پیگیری امور سرشماری از یک روستا دریافت کرده اند و به محض تامین اعتبار، این مبالغ به منبع اصلی باز می گردد.

فرماندار ورامین در بخش پایانی اظهارات خود در خصوص مطالب طنزی که در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر شده نیز عنوان کرد: بالاخره رسانه ها و کاربران فضای مجازی می گردند تا مطالب اینچنینی را پیدا کنند و به هم بچسبانند. شبکه های اجتماعی هم که امروز هر کاری دلشان بخواهد انجام می دهند. اگر هم بخواهیم جوابی در زمینه اقدامات موجود در شبکه های اجتماعی انجام دهیم که فکر می کنم نوبت ما در قوه قضائیه ۲۰ سال دیگر می رسد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.