یکشنبه, ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۶
23:37:06 - یکشنبه 5 دی 1395
Print This Post داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
یادداشت/
اعتراف وزیر امورخارجه به اشتباه دولت در برجام / مشکل معیشتی مردم, چرخ کارخانه ها و آرامستان صنعتی سراب در زیر برجام له شد
صد روزمان هزار روز شد و خبری از گشایش اقتصادی که نشد هیچ , برجام هم نافرجام شد تا جایی که خود دولتی ها و پرچمدار برجام آقای ظریف اعتراف به اشتباه کردند حال چه لزومی دارد وقتی رهبران برجام اعتراف به اشتباه می کنند زیرمجموعه انها می خواهند بر عملکرد برجام صحه بگذارند.

به گزارش صدای سراب, مدیر مسئول پایگاه خبری صدای سراب طی یادداشتی نوشت:  بیش از سه سال از عمر دولت تدبیر و امید, دولتی که تمام هم و غم خود را در راه برجام گذاشت و برجام را به عنوان مسیری برای رسیدن به مدینه فاضله معرفی کردند و از فروپاشی تحریم ها و گشایش اقتصادی حرف به میان آوردند می گذرد .

در این مدت جشن های زودهنگام برای القای برخی پیام ها به ملت و اعظای نشان لیاقت و افتخار به دکتر ظریف و صالحی از دیگر اقداماتی بود که دولت می خواست امیدی واهی را در مردم ایجاد کند که برجام نجات بخش خواهد بود.

در این میان تاکیدات مقام معظم رهبری بر تکیه بر توان داخلی از یک طرف و عدم اعتماد به امریکا از طرفی دیگر نیز مسیری راهگشا برای دولت بود که توجهی به ان نشد.

البته برخی در برجام نقشه هایی را در سر می پروراندند و چنان وانمود کرده بودند که برجام چرخ کارخانه ها را به گردش درخواهد آورد و بیکاری و مشکلات معیشتی و مسکن و  بیمه و … را حل خواهد کرد و تا حدودی هم به این هدف رسیده بودند , امید کذایی را در مردم ایجاد کرده بودند تا با این امید ۴ سال دیگر نیز بر کرسی های دولت تکیه بزنند ولی نقض زود هنگام برجام کرد آنچه را که نباید می کرد.

نهایتا کار به جایی رسید که وزیر لایق و نشان افتخار گرفته اعتراف به اشتباه دولت در برجام کرد و گفت:

من اعتراف می‌کنم اشتباه کردم

* به حرف جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعتماد کردم

* اگر استراتژی خودم را دنبال می‌کردم اکنون با مشکل مواجه نمی‌شدم

* می‌پذیرم اشتباه کردم

* مسئولیت آن را می‌پذیرم

* ما با صحبت و قول آقای کری اظهار نظر کردیم

* این اشتباه بزرگی بوده که من کردم

* به جان کری بعد از نقض اخیر که درخواست مذاکره در ایتالیا را داشت گفتم: «شما کاری کردید که حضور من با شما در یک شهر غیرممکن است»

حال دولت که به امید برجام دل بسته بود با مشکل افکار عمومی مواجه هست.

البته در دولت تدبیر و امید ظهور فیش های نجومی , اعتراف وزیر اقتصاد به رکود اقتصادی و نامه وی به رییس جمهور به همراه سه وزیر دیگر در این مورد, اختلاس میلیاردی در آموزش و پرورش و فرار وزیر از استیضاح و رو آوردن به استعفا, حمایت دولتی ها از فیش های نجومی که نمونه اش در برنامه ثریا از وزیر خوش نام بهداشت رو داد امید مردم را به نا امیدی مبدل کرد.

در پایان با این همه مشکلات که مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند حقوق شهروندی به میان آمد و حق هایی را برای مردم قائل شد که مسکن و شغل و بیمه و … از آن جمله بود, حقوقی که مردم از آن بی بهره اند و دولتی که یارانه ها را باید با این تورم افزایش می داد و مسکن مهر را رها کرده و ان را طرح مزخرفی می نامد و یارانه را مصیبت عظمای دولت می داند و برنامه ای برای جلوگیری از تعطیلی کارگاه ها و کارخانه ها نداشته  را به مثابه عالم بی عملی مانند کرد که واکنش ها به این حقوق شهروندی خود قابل توجه هست.

این مشکلات, همه و همه باعث ناراحتی مردم شده و مردم دیگر خسته شده اند که دولت در ۴ سال به جای رفع مشکلات هرجا سخن به میان امده دولت قبل را مقصر می داند, دولتی که قبل از سرکار امدن قول داده بود صد روزه همه چیز را حل خواهد شد .

مردم به دولت قبل کاری ندارند به قول های این دولت نظر دارند و چون نتیجه ای نمی بینند هر روز می بینیم که در گوشه و کنار فریاد های مردمی به اعتراض و کنایه بلند می شود.

سراب نیز به دور از این حاشیه ها نبوده روحانیون سراب عزم جزم کرده اند و با مردم همصدا شده اند از دولت مطالبه گری می کنند از تعطیلی کار خانه ها و آرامستان صنعتی سراب (شهرک صنعتی  سراب که در کماست,) از برجام نافرجام سوال می کنند , از قول صد روزه برای رفاه می پرسند و انتظار جواب دارند, از توهین ها به مردم و انقلابی ها گله می کنند و می گویند اگر دولت به برجام دل نبسته بود اکنون کارخانه های لبنی و کارگاه هایمان زیر چرخ های برجام له نمی شد.

صد روزمان هزار روز شد و خبری از گشایش اقتصادی که نشد هیچ , برجام هم نافرجام شد تا جایی که خود دولتی ها و پرچمدار برجام آقای ظریف اعتراف به اشتباه کردند حال چه لزومی دارد وقتی رهبران برجام اعتراف به اشتباه می کنند زیرمجموعه انها می خواهند بر عملکرد برجام صحه بگذارند.

البته آقای ظریف شجاعت پذیرش این خطا را داشت, کاش سایر دولتی ها نیز به این اشتباه معترف بودند که آبرومندانه تر از توجیه برجام است برجامی که فرجامش با بیان مقام معظم رهبری به این که به آمریکا خوشبین نیستند معلوم بود ولی سخن روحانی در تقابل با رهبری که گفته بودند به مذاکره بدبین نیستند خود جای سوال و تعجب دارد.

در پایان بد نیست نگاهی به دولت در آیینه برجام بیندازیم.

 

انتهای پیام/م

 

پسندیدن(2)نپسندیدن(4)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
 1. ناشناس   دی 6, 1395  

  دیگه نگران پیست اسکی نباشین

  شهرک صنعتی که یخ زده!!

  جادش از اون یخ زده تر شده!!

  پسندیدن(1)نپسندیدن(2)
 2. آزاد   دی 7, 1395  

  تا وقتی این تفکرات خاله زنکی در سراب حاکمه وضع همینه

  پسندیدن(1)نپسندیدن(1)
  • همشهری   دی 7, 1395  

   این کسایی که زدن نپسندیدم اگه عرضه دارن دایل حرفاشون روبزنن.
   البته اگه عرضه دارن<<<>>>>

   پسندیدن(0)نپسندیدن(0)
   • همشهری   دی 7, 1395  

    ضمنا آقای آزاد شماباایرادتفکراتتان مارابه فیض برسانید،لطفا>>>>>

    پسندیدن(0)نپسندیدن(0)

تابناك وب