به گزارش صدای  سراب, دکتر یوسف داودی در گفتگو با خبرنگار ما با ارائه گزارشی از عملکرد خود در چند ماه نمایندگی خود , با بیان اینکه  شهرستان سراب با ۴ شهر و ۹ دهستان و ۱۶۵ روستا که همگی به آینده منطقه خود حساس هستند و امید به پیشرفت دارند اظهار داشت: با توجه به اینکه مجلس جایگاه ویژه ای و همه مردم شهرستان سراب به این جایگاه رای دادند لذا انتظار دارند تا از عملکرد منتخب خود آگاه و در صورت لزوم انتقادات و پیشنهاد لازم را برای اعتلای شهرستان ارائه دهند.

داوودی افزود: پیشرفت شهرستان نیازمند یک عزم جمعی و شهرستانی است و نباید مردم با درگیری به مسائل حاشیه ای وحدت را از بین ببرند.

نماینده مردم سراب در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تدوین قانون پنج ساله ششم گفت: در این مدت با تمام وزرا و معاونین وزرا جلساتی تشکیل دادیم و تلاش کردیم در قانون ششم قوانینی در راستای کمک به کل کشور و کشاورزی منطقه و در راستای اقتصاد مقاومتی به تصویب برسانیم..

وی ادامه داد: در حوزه شهرستان با تلاش در چندین محور سعی در پیشرفت شهرستان داریم, در بحث راه های شهرستان, راه  سراب – بستان آباد و سراب – نی اقداماتی صورت گرفته که پیشرفت راه سراب – بستان آباد در  این چهار ماه گواه ب این موضوع است و راهی که در طول ۸ سال ۱۴ کیلومتر پیشرفت داشته در ۴ ماه اخیر پیشرفت ۱۶ کیلومتری داشته است.
عضو کمیسیون تلفیق مجلس با ابراز تأسف از حادثه قطار تبریز مشهد و جان باختن تعدادی از هموطنانمان گفت: متاسفانه امروز اقوام یکی از این جانباختگان که برای حضور در مجلس ترحیم  از تبریز به سراب سفر می کرد در محور سراب بستان آباد تصادف و سه تن از خانواده وی جان باختند و نمونه های این حوادث دردناک در جاده های سراب هر روز به وقوع می پیوندد.

داودی با بیان اینکه اگر جلوی مرگ یک انسان را بگیریم کار بزرگی در راستای رضایت خداوند انجام داده ایم اظهار داشت: در راستای این مهم ضمن اینکه اهمیت ویژه ای به بهبود راه های مواصلاتی شهرستان دادیم حواله ۶ هزار تن قیر رایگان را نیز برای احداث راههای روستایی از وزارت راه دریافت کردیم .

نماینده سراب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه که شهرستان اعم از شهرهای چهارگانه و روستاهای سراب زیر پوشش ۸۰ درصد ی گاز هست تصریح کرد: گازرسانی  تا سال ۹۶ با هماهنگی‌های انجام شده تمام شهرستان زیر پوشش گاز خواهد رفت.

وی با تاکید بر لزوم تجهیز شهرستان سراب به راههای ریلی خاطرنشان کرد: دستور فوری از وزارت راه برای مطالعه راه ریلی سراب – بستان آباد گرفته شده و این مطالعه آغاز شده و تمام نقشه ها آماده و با هزینه ای بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان فاز اول مطالعاتی آن تمام شده است که در صورت تخصیص اعتبار وارد فاز اجرایی خواهد شد.

با برآوردهای انجام شده ۹۰۰ میلیارد تومان برای راه ریلی بستان آباد – سراب – اردبیل نیاز است که حدودا” با ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان آن تا سراب تکمیل خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق مجلس با بیان اینکه جان مردم مهمترین سرمایه کشور است ابراز داشت: در قانون برنامه ششم توسعه سعی شده تا بحث ریل در اولویت بودجه قرارگیرد.

وی احیای جاده قدیم سراب اردبیل به عنوان یک راه گردشگری و یک راه ‫ضروری که در صورت مسدود بودن راه اصلی که سالانه ۲۰ تا ۲۵ میلیون نفر از آن تردد می کنند را ضروری عنوان و خاطرنشان کرد: نام‌ه نگاری هایی در این رابطه انجام شده که در صورت قطعی شدن اطلاع رسانی خواهد شد.

داوودی در پایان ضمن بیان اینکه تا دو ماه آینده سعی داریم نفلین سینیت با مناقصه بین المللی به شرکت های خارجی واگذار و وارد فاز اجرایی شود گفت: چندین قرارداد مهم که می تواند نقش موثری در پیشرفت سراب داشته باشد در حال عقد هست که در صورت تحقق به اطلاع عمومو خواهد رسید.

انتهای پیام/م

۳ thoughts on “مناقصه بین الملی نفلین سینیت تا دو ماه آینده برگزار می شود/ تاکید نماینده سراب بر احیای جاده قدیم سراب اردبیل”
  1. با سلام و عرض ارادت خدمت برادر بزرگوارم آقای نبات
    در خبرآمده است : (( داودی ادامه داد: با برآوردهای انجام شده ۹۰۰ میلیارد تومان برای راهداری بستان آباد اردبیل نیاز است که با ۳۰۰ و ۴۰۰ میلیارد تومان سراب کتاب خواهد شد )) که فکر می کنم بدلیل عجله در نگارش خبر ، مخدوش است و در صورت امکان ویرایش و اصلاح فرمایند که ( داودی ادامه داد : با برآوردهای انجام شده ۹۰۰ میلیارد تومان برای راه ریلی بستان آباد – سراب – اردبیل نیاز است که حدودا” با ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد تومان آن تا سراب تکمیل خواهد شد ).

  2. با سلام به خدمت همشهریان عزیز سرابی. ونماینده محترم جناب دکتر داودی. امیدوارم خبرها خوشی که. در حوزه سراب به وقوع بپوندد. جنابعالی. در جریان هستید. یکی از شاخصه های پیشرفت هر شهرستانی و منطقه ای وجود راه ارتباط مناسب میباشد. که طی یک ماه گذشته. در همین محور از بستان آباد تا نیر چندین موارد تصادف و منجر به فوت داشته ایم. خیلیها عزیزانشان در این راه از دست داده اند. و چه بسا این مسئله وبی توجهی مسئولین باعث تغییر سرنوشت اعضا آن خانواده هابوده اند. ولی متاسفانه مسئولین. وعده های که داده اند. اکثرا در حد شعار بوده. و یا پروژه ای که باید در طی ۳یا۴سال به اتمام میرسید. هنوز بعد از گذشت سالها خیلی ها در از نظر پیشرفت فیزیکی د بیش از ۱۰یا ۲۰در صد رشد نداشته اند. امیدوا یم در مورد مناقضه نفیلین بصورت جدی انجام گیرد. و. با توجه. به قول ووعدههای داده شده مبنی بر افتتاح راه آهن بستان آباد درهفته دولت سال ۹۶ . امید است مسیر ریلی سراب از بستان آباد به سراب حدود۶۰کیلومتر میباشد موافقت اصولی واحداث. آن اخذ گردد. مسیر راه آهن. میانه به اردبیل با توجه به صعب العبور بودن ونیاز چندین دهنه پل و تونل در این مسیر. و هزینه میلیاردی. نیاز توجه مسئولین به صرفه بودن مسیر بستان آباد به. اردبیل میباشد. باعث رونق اقتصادی منطقه و پیشرفت شهرهای. مسیری آن از جمله شهرستان سراب. نیر. سرعین. و مهربان و حتی تاثیر و نزدیکی ایستگاه در مهربان و یا دوزدوزان باعث بهرمندی از مزایا راه آهن راشهرستان هریس. وحتی تا حدودی شهر اهر وارسباران ازان بهره خواهند برد. و با توجه به نیاز مبرم در جهت پیشرفت منطقه گردشکری . امید است درجهت به تحقق پویستن این طرح با همکاری نماینده های شهر های بستان آباد. اهرو هریس. و اردبیل ونیرو سرعین با شما همکاری کنند. با بتوان مسئولین وزارت راه متقاعد به تغییر مسیر راه آهن از مسیر میانه به اردبیل را به مسیر بستان آباد به اردبیل تغییر داده و هم به لحاظ هزینه. و هم برخوردارای از مزایا در شهرهای فوق گردد. این گام بزرگی در تغییر وتحولات در منطقه. شود.

    ا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *