به گزارش صدای سراب, سرهنگ محمد صبحی در حاشیه اعزام کاروان راهیان نور دختران سراب به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: اولین کاروان راهیان نور دانش آموزی در سالجاری در قالب ۷ دستگاه اتوبوس و به تعداد ۳۴۰ دانش آموز و عوامل اجرایی به مناطق عملیاتی شمالغرب کشور اعزام می شوند.

جانشین سپاه ناحیه سراب اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده برنامه‌های مختلف مذهبی و فرهنگی در مدت اقامت دانش‌آموزان در مناطق عملیاتی برای آنها اجرا می‌شود.

صبحی ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را اصلی‌ترین هدف از اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق عملیاتی دانست و افزود: آشنایی با دستاوردهای ۸ سال دفاع مقدس و تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل(ره) و شهدای انقلاب اسلامی از جمله اهداف این اعزام بوده که امیدواریم بتوانیم به اهداف مورد نظر در این حوزه دست یابیم.

وی خاطرنشان کرد: کاروان راهیان نور دانش‌آموزی به منظور گذراندن دوره عملی درس آمادگی دفاعی برای دانش‌آموزان تدارک دیده شده تا با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از طریق آشنایی با مناطق عملیاتی و جنگی کشور و رشادت‌های رزمندگان و شهدای والامقام ۸ سال دفاع مقدس به عنوان مروجی در راستای ترویج فرهنگ شهادت در جامعه باشند.

این مقام نظامی از اعزام بیش از ۵۰۰ دانش آموز پسر به این مناطق در مرحله دوم کاروان راهیان نور خبر داده و اظهار داشت: متاسفانه نبود هزینه کافی علی رغم اشتیاق دانش آموزان جهت اعزام به جنوب کشور مانع از اعزام به مناطق جنوب می شود که می تواند در صورت تامین منابع مالی نتایج فرهنگی و اجتماعی بی نظیری را همراه داشته باشد.

انتهای پیام/م

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *