قاب ضد شنود و جاسوسی آیفون

ادوارد اسنودن قصد دارد تا با توسعه یک فناوری جدید از شنود مکالمات و کنترل گوشی‌های آیفون توسط آژانس امنیت ملی آمریکا جلوگیری کند.

به گزارش صدای سراب به نقل از تک اینسایدر، اسنودن همراه با همکار هکر خود اندرو هوانگ در موسسه فناوری ماساچوست تصریح کردند که این برنامه به کاربران این امکان را می‌دهد تا  اگر  گوشی آنها برای یک سازمان اطلاعاتی سیگنال‌های مخفی ارسال می‌کند، فورا متوجه شوند.

ادوارد جوزف اسنودن (Edward Joseph Snowden) متولد ۲۱ ژوئن ۱۹۸۳ ، افشاگر کنونی و کارمند سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا و پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی است.

این دو همکار در مقاله ای یادآور شدند که هدف آنها از این کار این است که زمان‌هایی که ظاهرا گوشی کاربران بر روی حالت هوپیما قرار گرفته اما اطلاعاتی مانند محل سکونت را ردیابی و افشا می‌کند را به آنها اطلاع دهند.

اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در حال حاضر در تبعید به سر برده و در مسکو زندگی می‌کند همچنین هوانگ، یک هکر برجسته است که مهندسی ایکس باکس و سخت افزار های دیگر را به عهده دارد. آنها بر این باورند که راه حلشان می‌تواند به روزنامه نگاران و فعالان کمک کند تا از هک شدن و کنترل گوشی هایشان توسط سازمان‌های جاسوسی جلوگیری کنند.

آنها در یک مقاله به ذکر این مطب پرداختند که در سال ۲۰۱۲ روزنامه‌نگاری توسط نیروهای سوریه کشته شد و بعدها مشخص شد که تلفن همراه وی شنود می‌شده و اطلاعات وی افشا شده بود.

در این مقاله، اسنودن و هوانگ به وضوح تصریح کردند که آنچه بر روی صفحه نمایش گوشی هوشمند خود می‌بینید همیشه درست و قابل اعتماد نیست.
اگر شما بلوتوث و یا خدمات اینترنت تلفن همراه خود را خاموش کنید، امواج رادیویی گوشی و دیگر لوازم الکترونیکی هنوز هم می‌توانند سیگنالهایی را بفرستند، به خصوص اگر آنها توسط یک سازمان اطلاعاتی پیچیده و یا هکرها تحت کنترل باشند.

آنها افزودند حتی حالت هواپیما نیز حالت امنی نیست، زیرا نسخه فعلیIOS اپل حتی در آن حالت هم GPSرا فعال نگه می‌دارد.

این دو در کنار توسعه یک نرم افزار برای اطلاع از هک شدن و شنود گوشی، یک دستگاه دیگر را نیز توسعه خواهند داد که انتقال اطلاعات توسط هکرها و سازمانهای جاسوسی را اطلاع می‌دهد.

آنها بر این باورند که فناوری جدیدشان می‌تواند بر روی تمام گوشی‌ها اعمال شود اما در حال حاضر این دستگاه فقط برای گوشی‌های آیفون ۶ ساخته خواهد شد.

پس از تجزیه و تحلیل فنی طولانی در مورد اینکه آیفون دقیقا چه اطلاعاتی را در چه زمانی ارسال می‌کند این دو محقق به فکر توسعه دستگاهی افتادند که مانند قاب باتری باشد.

این قاب به قسمت سخت افزاری گوشی هوشمند متصل شده و  انتقال اطلاعات توسط هکرها و سازمان های جاسوسی را تشخیص می‌دهد. همچنین می‌تواند تشخیص دهد که آیا  GPS، اینترنت، بلوتوث، و یا سیگنال های WiFi تحت کنترل هستند یا خیر.

این قاب هنوز ساخته نشده و در حال حاضر تنها در مرحله تحقیق و تجزیه و تحلیل فنی قرار دارد، اما اسنودن و هوانگ قصد دارند تا در سال جاری نمونه اولیه این قاب را بسازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.