فرماندار سراب:
هدف از تجمع بزرگ مدافعان حریم خانواده را ایجاد جاذبه در بین مردم دانست و تصریح کرد: برای پیشبرد اهداف باید، مرحله به مرحله پیش رفت کار فرهنگی باید به صورت روندی مداوم انجام گیرد. ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۵  |  زمان: ۱۴:۱۵ ب.ظ  | شماره خبر: 31576   

به گزارش صدای سراب,  داود گرشاسبی، فرماندار شهرستان سراب با تاکید بر اهمیت حجاب و ترویج درست آن در جامعه اضافه کرد: خانواده ها اگر از دوران کودکی کرامت و عزت نفس را به کودکان آموزش دهند در آینده شاهد فرزندانی عفیفه خواهیم بود.

فرماندار سراب با اظهار تاسف از برنامه ریزی و نبود راهکارهای عملیاتی در مورد تعمیق حیا، عفاف و حجاب اضافه نمود: متاسفانه آگاهی دهی و متقاعدسازی عقلانی در مورد اصل حجاب صورت نگرفته است. باید باور درونی را نسبت به حجاب قوی کرد.

گرشاسبی با اشاره به تطبیق دادن عفاف و حجاب با شرایط روز جامعه اظهار کرد: باید این واقعیت را قبول کرد که حجابی که ۱۴ قرن پیش و با شرایط آن روز حکومت اسلامی مطابقت داشت، با شرایط حاضر جامعه امروز تفاوت داد و نمی شود با همان تفکر انتظار محجبه بودن زنان را داشت باید همه چیز متناسب با شرایط جامعه و رعایت حد و حدود اسلامی تغییر کند.

وی در تعریف حجاب و بی حجابی خاطرنشان کرد: حجاب رفتارالهی است و بشر را به سمت خیر هدایت میکند بی حجابی رفتار غیرالهی و هدایت کننده انسان به سمت شر است و گناه انسان را بیشتر به سمت بی حجابی سوق می دهد.

فرماندار سراب یکی از راهکارهای ترویج حجاب را الگوسازی رفتار و شان زن مسلمان عنوان و تصریح کرد: وظیفه هر مسلمانی است که از بانوان باحجاب در جامعه حمایت کند، حجاب و عفاف اقدامی صرفا زنانه نیست بلکه رفتاری متغیر و مختص هردو آنان است.

 

گرشاسبی هدف از تجمع بزرگ مدافعان حریم خانواده را ایجاد جاذبه در بین مردم دانست و تصریح کرد: برای پیشبرد اهداف باید، مرحله به مرحله پیش رفت کار فرهنگی باید به صورت روندی مداوم انجام گیرد.

گرشاسبی بر داشتن نگاه تربیتی به حجاب ادامه داد: هر کس به حجاب به عنوان رفتار تربیتی نگاه کند موفق است حجاب کرامت نفس و عزت نفس برای افراد جامعه به ارمغان خواهد آورد.

فرماندار سراب در پایان به استفاده از ظرفیت فضای مجازی در خصوص عفاف و حجاب اشاره و خاطرنشان کرد: هر فضای مجازی می تواند در رفتارسازی، برای حجاب موثر عمل کند.

شایان ذکر است همزمان با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب در پارک شهید بهشتی شهرستان سراب غرفه هایی به منظور ترویج فرهنگ حجاب از جمله ایستگاه نقاشی، نمایشگاه عکس،اقلام فرهنگی، دوخت چادر و مقنعه، دلنوشته، ایستگاه صلواتی و… تا پایان هفته برپا خواهد بود.

خبر از خانم شهبازی

 

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.