فرماندار سراب:

حجاب پیش مقدمه تربیت اسلامی است

هدف از تجمع بزرگ مدافعان حریم خانواده را ایجاد جاذبه در بین مردم دانست و تصریح کرد: برای پیشبرد اهداف باید، مرحله به مرحله پیش رفت کار فرهنگی باید به صورت روندی مداوم انجام گیرد.

به گزارش صدای سراب,  داود گرشاسبی، فرماندار شهرستان سراب با تاکید بر اهمیت حجاب و ترویج درست آن در جامعه اضافه کرد: خانواده ها اگر از دوران کودکی کرامت و عزت نفس را به کودکان آموزش دهند در آینده شاهد فرزندانی عفیفه خواهیم بود.

فرماندار سراب با اظهار تاسف از برنامه ریزی و نبود راهکارهای عملیاتی در مورد تعمیق حیا، عفاف و حجاب اضافه نمود: متاسفانه آگاهی دهی و متقاعدسازی عقلانی در مورد اصل حجاب صورت نگرفته است. باید باور درونی را نسبت به حجاب قوی کرد.

گرشاسبی با اشاره به تطبیق دادن عفاف و حجاب با شرایط روز جامعه اظهار کرد: باید این واقعیت را قبول کرد که حجابی که ۱۴ قرن پیش و با شرایط آن روز حکومت اسلامی مطابقت داشت، با شرایط حاضر جامعه امروز تفاوت داد و نمی شود با همان تفکر انتظار محجبه بودن زنان را داشت باید همه چیز متناسب با شرایط جامعه و رعایت حد و حدود اسلامی تغییر کند.

وی در تعریف حجاب و بی حجابی خاطرنشان کرد: حجاب رفتارالهی است و بشر را به سمت خیر هدایت میکند بی حجابی رفتار غیرالهی و هدایت کننده انسان به سمت شر است و گناه انسان را بیشتر به سمت بی حجابی سوق می دهد.

فرماندار سراب یکی از راهکارهای ترویج حجاب را الگوسازی رفتار و شان زن مسلمان عنوان و تصریح کرد: وظیفه هر مسلمانی است که از بانوان باحجاب در جامعه حمایت کند، حجاب و عفاف اقدامی صرفا زنانه نیست بلکه رفتاری متغیر و مختص هردو آنان است.

 

گرشاسبی هدف از تجمع بزرگ مدافعان حریم خانواده را ایجاد جاذبه در بین مردم دانست و تصریح کرد: برای پیشبرد اهداف باید، مرحله به مرحله پیش رفت کار فرهنگی باید به صورت روندی مداوم انجام گیرد.

گرشاسبی بر داشتن نگاه تربیتی به حجاب ادامه داد: هر کس به حجاب به عنوان رفتار تربیتی نگاه کند موفق است حجاب کرامت نفس و عزت نفس برای افراد جامعه به ارمغان خواهد آورد.

فرماندار سراب در پایان به استفاده از ظرفیت فضای مجازی در خصوص عفاف و حجاب اشاره و خاطرنشان کرد: هر فضای مجازی می تواند در رفتارسازی، برای حجاب موثر عمل کند.

شایان ذکر است همزمان با گرامیداشت هفته عفاف و حجاب در پارک شهید بهشتی شهرستان سراب غرفه هایی به منظور ترویج فرهنگ حجاب از جمله ایستگاه نقاشی، نمایشگاه عکس،اقلام فرهنگی، دوخت چادر و مقنعه، دلنوشته، ایستگاه صلواتی و… تا پایان هفته برپا خواهد بود.

خبر از خانم شهبازی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.