مازراتی اندرویدی در خیابان + عکس

اندروید سلانه‌سلانه راه خود را به خودروهای هوشمند جدید باز می‌کند و در این بین شاهد مازراتی هستیم که گفته می‌شود اولین خودروی اندرویدی واقعی جهان است.

به گزارش صدای سراب به نقل از اتاق خبر, این روزها خودروهای تراز اول قادر هستند از ویژگی‌های اندروید بهره بگیرند، این امکان با تعبیه کردن پلتفرم Android Auto میسر شده است، در مراسم Google I/O 2016 نیز گوگل شاهد به خدمت گرفتن Android Auto در خودرو مفهومی مازراتی از جانب گوگل بودیم. به این ترتیب می‌توان گفت این خودرو مازراتی اولین خودروی اندرویدی واقعی جهان است.

ناگفته نماند که در حال حاضر خودروهای زیادی از Android Auto بهره می‌برند اما تعاملی که بین اندروید و خودرو برقرار می‌شود تنها در ارتباط اپلیکیشن‌ها و نمایش‌ آنها در صفحه‌ نمایش ختم می‌شود.

در این بین داستان مازراتی مفهومی که در مراسم Google I/O 2016 شاهد آن بودیم تفاوت دارد.

این خودرو به صورت کامل از اندروید بهره می‌برد.

563795_330.jpg

صفحه‌ نمایش با کیفیت ۴K که در داشبورد این خودرو تعبیه شده تنها وظیفه نمایش اعلان‌های اندروید را از روی گوشی به عهده ندارد و قادر است با استفاده از رابط کاربری هوشمندی که در اندروید N تعبیه شده به تجهیزات اصلی خودرو دسترسی داشت.

با این حساب از همان‌ صفحه‌نمایشی که تاکنون رانندگان با استفاده از Android Auto قادر بودند موسیقی دلخواه را اجرا کرده یا تماس تلفنی برقرار کنند، اکنون قادر هستند وضعیت گردش هوا در داخل خودرو را بررسی کنند و حتی صندلی‌های این خودروی مفهومی مازراتی که امکان لرزش دارند را تنظیم کنند.

در این داشبورد هوشمند ۵ ویژگی اصلی به چشم می‌خورد:

امکان ناوبری

برقراری تماس تلفنی

صفحه‌نمایش اصلی (Home Screen)

سیستم پخش صوتی و تصویری

اپلیکیشن‌های سیستمی

در صفحه‌ نمایش اصلی شاهد اپلیکیشن‌های مختلفی هستیم که به راحتی قابل انتخاب‌اند، دسترسی به امکاناتی نظیر لیست تماس‌هایی که تاکنون گرفته شده، مسیرهای انتخابی و سایر اطلاعات به راحتی انجام می‌شود.

ناگفته نماند که به اپلیکیشن‌هایی نظیر اسپاتی‌فای، گوگل پلی‌موزیک و پاندورا به راحتی از طریق کنسول Android Auto دسترسی پیدا خواهید کرد.

صفحه‌ نمایش تعبیه شده در داشبورد این خودروی مفهومی مازراتی، ۱۳ اینچ است، به این ترتیب تعامل با آن در حین رانندگی بسیار راحت و دلچسب است، از طرف دیگر بررسی و مطالعه نقشه‌ها نیز در حین رانندگی در این صفحه‌نمایش به راحتی انجام می‌شود. لازم به ذکر است که قلب Android Auto را چیپست اسنپ‌دراگون ۸۲۸ به تپش وامی‌دارد.

ناگفته نماند تمامی این موارد که در خودرو مفهومی مازراتی شاهد آن هستیم به صورت آزمایشی تعبیه شده‌اند و در حال حاضر هیچ خودرویی در بازار از امکانات Android Auto تا به این حد استفاده نمی‌کند؛ اما انتظار داریم تا نهایتا در سال آینده شاهد به کارگیری کامل سیستم‌عامل هوشمند خودرو اندروید در خودروهای تراز اول باشیم.

همچنین ببینید

گاز تمامی مدارس در اسرع وقت وصل می شود/ اخبار منتشره در فضاهای مجازی شیطنت های ژورنالیستی است

فرماندار شهرستان سراب با اشاره به اظهارات مهندس خوشفکر، رئیس اداره گاز شهرستان سراب گفت: تمامی گاز مدارس تا این لحظه وصل بوده و قطعی ها به علت معوقات بدهی از تابستان بوده که بنا به تصمیم گرفته شده در جلسه فوری امروز در اسرع وقت و تا پایان امروز نسبت به اتصال گاز مدارس اقدام می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.