قالب وردپرس افزونه وردپرس

هزینه آزمایش آنفلوآنزا ۵۰۰ هزار تومان است/سال گذشته میزان مبتلایان بیشتر بود

به گزارش صدای سراب به نقل از فارس, محمود نبوی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، در رابطه با آنفلوآنزا نوع H1N1 اظهار داشت: سال گذشته آمار مبتلایان به این بیماری بیش‌تر از امسال بود، ولی در سال جاری این مسئله رسانه‌ای شده است. این درحالی است که سال پیش موج بلندی از شیوع این آنفلوآنزا را داشتیم.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۱۲۰ هزار نفر در کشور به‌دلیل انواع بیماری‌ها جان خود را از دست می‌دهند، گفت: ۵۰ هزار فوت مربوط به سکته قلبی بوده و به‌طور کلی حدود چند صد مورد آن به‌دلیل ابتلا به آنفلوآنزا است.

معاون مرکز مدیریت‌ بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اینکه ابتلا به آنفلوآنزا جای نگرانی ندارد، عنوان کرد: بسیاری از مواقع افراد زیادی مبتلا به این بیماری شده، ولی متوجه نشده‌اند که نوع H1N1 بوده است. بنده نیز دو ماه قبل مبتلا به آنفلوآنزا شدم، اما جایی آگهی ندادم.

نبوی با بیان اینکه ویروس آنفلوآنزا هر سال تغییر آنتی‌ژنی دارد، گفت: موج ایجادشده از آنفلوآنزا فصلی بوده و جای نگرانی ندارد. همچنین علائم بالینی انواع آنفلوآنزا مشابه هم بوده و گاهی یک درصد به‌دلیل آنفلوآنزا مبتلا به ذات‌الریه شده و فوت می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه برای شناسایی اینکه افراد به آنفلوآنزای H1N1 مبتلا شده‌اند ضرورتی به آزمایش خون نیست، خاطرنشان کرد: تنها موارد شدید مبتلا به آنفلوآنزا که در بیمارستان بستری شده باشند مورد آزمایش قرار می‌گیرند. هزینه این آزمایش ۵۰۰ هزار تومان بوده ولی به دلیل بستری در بیمارستان رایگان انجام می‌شود.

 

مطلب پیشنهادی

انتقاد فرماندار سراب از رشد قارچ گونه موسسات خصوصی

به گزارش صدی سراب به نقل از ایرانا ایرج ثقفی روز در گفت و گو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.