قالب وردپرس افزونه وردپرس

آتش بی احتیاطی ۷ نفر را به کام مرگ فرو برد

سرهنگ فرجی در گفتگو با خبرنگار صدای سراب گفت: حوالی ساعت ۶ صبح امروز در اثر برخورد یک دستگاه پیکان وانت با خودروی پراید در ۱۵ کیلومتری سراب به بستان آباد به علت انحراف به چپ پراید که ناشی از خواب آلودگی و خستگی راننده که از تهران به سراب در حال حرکت بود در اثر برخورد با پیکان وانت بلافاصله آتش گرفته و ۵ سرنشین پراید و دو سرنشین وانت در دم جان خود را از دست داده اند. دست دادند.

DSCF5655

فرجی افزود: در این حاثه ۳ خانم و ۳ نفر آقا و یک کودک که به علت سوختگی هویتش مشخص نشده جان خود را از دست دادند.

 

لزوم تسریع در چهار بانده شدن محور سراب – بستان آباد/جاده در علت تصادف نقش نداشته

فرمانده پلیس راه استان آذربایجانشرقی با بیان اینکه جاده سراب – بستان آباد به علت ارتباط با شمال کشور از محورهای پرتردد استان است این جاده کشش کافی ترافیک را ندارد .

فرجی با ابراز تاسف از اینکه پروژه احداث جاده سراب – بستان آباد که از سال ۸۹ آغاز شده با تاخیر مواجه شده خاطر نشان کرد: عمده تصادفات در این محور ناشی از برخوردهای رودر رو , انحراف به چپ و سبقت هست که در صورت چهار بانده شدن بسیاری از این تصادفات کاهش چشمگیر خواهد داشت.

وی ادامه داد: در این تصادف جاده در علت تصادف نقش نداشته ولی در نتیجه تصادف که منجر به شاخ به شاخ شدن خودرو شده دخیل بوده و از طرفی آتش سوزی خودرو شدت حادثه را بالا برده و در جان باختن افراد نقش داشته است.

فرمانده پلیس راه استان آذربایجانشرقی از مسئولین راه و شهرسازی در خواست کرد: در روند احداث و پیشرفت فیزیکی این جاده تسریع شود تا برخورد های رو در رو کاهش یابد.

تشدید نظارت بر وانت بارها در ایامی که بازار هفتگی برپاست

فرمانده پلیس راه استان در سفر به شهرستان سراب به علت حادثه فوق گفت: به همکاران خود توصیه کردیم در اواخر شب و اوایل صبح کنترل را در جاده های مواصلاتی بیشتر کنند.

فرجی افزود: مسافران در ساعاتی که امکان خواب آلودگی است مسافرت نکرده و از رفتارهای عجولانه و رفتارهای مخاطره آمیز خود داری کنند.

وی در ادامه با تاکید بر انتقال بازارهای هفتگی به فاصله مناسب از جاده ها خاطر نشان کرد: دستور تشدید نظارت بر وانت بارها را در زمان بازار هفتگی را از هفته های آینده در این محور صادر کردیم.

 

تردد برخی خودروها باید در جاده ها محدود شود

فرمانده پلیس راه استان آذربایجانشرقی با تاکید بر ضرورت محدودیت تردد پراید در جاده های کشور خاطر نشان کرد: آمار تلفات سواری پراید نه تنها در استان بلکه در کل کشور  قابل توجه است .

وی افزود: پراید خودرویی است که شرایط تردد در جاده را دارا نیست لذا لازم است در جهت محدودیت این خودرو در جاده تمهیداتی اندیشیده شود.

انتهای پیام/ص

مطلب پیشنهادی

روستای اردها

اردها به دلیل مجاورت با یخچالهای رشته کوه بزقوش، قریه‌ای پر آب با چشمه‌هایی زلال فراوان از دل سخره‌ای کوهستان است و آب رودخانه‌های اصلی آن در زمستان و تابستان قطع نمی‌شود.

۱۰ دیدگاه

 1. آقای فرجی طوری با قطعیت راننده پراید را مقصر می دانید و می گویید علت حادثه به علت خواب آلودگی و خستگی راننده بود، که انگار خودات داخل همان پراید بودید و دیده اید راننده خوابیده است…
  در شرایطی که بعلت عمق فاجعه نمی توان جنسیت کودک بیچاره را تشخیص داد چه راحت بر کرسی قضاوت نشسته و مقصر حادثه را که اکنون نیست که از خود دفاع کند، مقصر تلقی کرده اید!!!!
  مسئولان سرابی اگر تعصب داشتند این اتفاقات بر سر مردم مظلوم فرود نمی آمد و بیگانگان نیز مسآله را براحتی با مقصر نمودن یک فرد حل و فصل نمی کردند.
  مقصر نمایندگان گذشته و فعلی و وزرای سابق و فعلی است که جاده ترانزیتی با این حجم تردد را همواره در ردیف آخر اعتبارات خود قرار داده اند، نه راننده پراید بدیخت که شاید در اثر ترکیدن لاستیکش منحرف شده نه خواب آلودگی

 2. سراب دیارین عاشقی

  خداوند تمام جان باختگان را رحمت کند
  بنده حقیر چند سوال را از مردم شهرستان سراب دارم:
  ۱)……………….
  ۲)ایا مشکلات شهرستان سراب که تاکنون حل نشده است جنبش و یا گروهی بوده است از طرف مردم که پیگیری کند؟
  ۳)مردم عزیز شهرستان سراب که میانه و بناب را به رخ میکشید برای پیشرفت لازم است مطلبی را عرض کنم (در زمان ایجاد فرودگاه در بناب به دلیل پایین بودن جمعیت شهرستان بناب دولت حاصر نبود فرودگاه را افتتاح کند مردم پذیرفتند هزینه تمام صندل های خالی را بدهند تا فرودگاه افتتاح شود)ایا چنین اتفاقی واقعا در شهرستان سراب میتواند اتفاق بیافتد .آیا مردم شهرستان سراب راضی هستند پیشرفت یکدیگر را ببینند .
  اندکی تامل بد نیست. من الله توفیق

 3. زمانیکه مابا فرزندانمان در خانه فارسی حرف بزنیم کلمات ترکی بلد نباشند مسئولان این را در تهران فهمیده اند و آذریها را شهروند درجه دو به حساب میاورند و در تخصیص اعتبار توجه نمیکنند و میروند در تمام کویر ها جاده سازی میکنند اما به مناطق ترک نشین توجه نمیکنند. کویر اصفهان یا یزد و یا کرمان چرا درست شده ؟ خودم کردم که لعنت بر خودم باد

 4. اگر یک نفر مانند شهردار عزیزمان آقای اعیانی مسئولیت این پروژه را به عهده بگیرند ، مطمئن باشید که جاده سراب – بستان آباد تا پایان امسال بهره برداری میشود ، به نظر من باید این کار به شرکت دیگه واگذار بشود چون این شرکت هیچ گونه توانایی در راهسازی ندارد ، آقای شهردار درست است که این کار به شما مرتبط نمیشود اما اگر امکانش هست شماهم قدمی پیش بگذارید تا ما کمتر شاهد این گونه حوادث باشیم ، مهندس اعیانی همه ما سرابی ها به توانایی شما ایمان داریم . ممنون

 5. اگرچه در این سانحه خواب آلودگی راننده عامل تصادف تشخیص داده شده است ولی اگر جاده دو طرفه نبود حداقل سرنشینان بی گناه پیکان وانت قربانی حادثه نمی شدند. لطفا مسئولان محترم فقط اندک لحظه ای وضعیت مادری را که فرزند خردسالش را در دل آتش به امید نجات در آغوش خود پناه داده بود، تصور کنند.
  آیا برای تجسم حالات مادران دشت کربلا، این صحنه ها کافی نیست؟

 6. خداوند متعال جان باخته گان این حادثه غریق رحمت خود وبرای بازماندگان این حادثه دلخراش صبروبردباری عنایت بفرماید شهرستان سراب متاسفانه ازهرلحاظ دراین کشور محروم میباشد همه ما شاهد پیشرفت همه شهر ها وروستاها هستیم جز سراتب خودمون .زمانی میانه جزوی از بخشهای سراب بود الان به بهترین شهراستان تبدیل شده است ولی سراب متاسفانه در چهل سال گذشته پوست خود را عوض نکرده است الان هم شاهد بیشترشدن چنین حوادثهای دذخراش هستیم……….مسولین محترم تا کی این مردم زرو زیان بی کفایتی شمارا بدهد؟واقعا بایکی دوتا تراکتور قدیمی وچند دستگاه همیشه در تعمیر گاه وباوسایذ عمر گذشته میشه جاده ساخت به خاطر این که این پیمانکارها ازخودتون میباشند توانشوباید مردم بدهد…………………………….؟

 7. با عرض سلام خدمت نماینده پرکار سراب سرکار خانوم بهمنی ایشاالله ۱دوره ۴ساله دیگه نماینده سراب میشین تا ۱۰ کیلومتر دیگه از. این جاده ساخته و مورد بهرهبرداری قرار بگیردـ
  اگر شما واقعا دلتان به حال سراب می سوزه سراب و رها کنیدـ چند نفر دیگه باید کشته بشن تا مسئولین به فکر چاره باشن؟

 8. متاسفانه مسئولان اصلا توجهی به حوادثات جاده ای بخصوص محور سراب بستان آباد.ونیر توجهی ندارند.در حالی که این جاده بخصوص در ایام تابستان که به خاطر سرعین وشمال در حد بالای تردد وجود دارد. انگار گوش شنوای. بابت از دست دادن عزیزان شان در قتل گاه (بستان آباد-سراب) نیست. در بهترین فصل کاری پروژه تعریض جاده تعطیل است.

 9. اگر دقت کنید در بحث جاده سازی آدربایجان کمترین سهم را دارد این یا برمیگردد به عدم شایستگی مسئولین استانی و یا اینکه نمایندگان شهرستان ها مثل مناطق فارس نشین خصوصا مرکز ایران دنبال گرفتن اعتبار نیستند . من پان ترکیست نیستم و اصلا اعتقادی به این حرفها ندارم و معتقدم آذر بایجان بخش مهمی از ایران زیباست که این زیباییهارا خودمان داریم از بین میبریم . اتوبان جدید قم به مشهد که قسمتی از آن افتتاح شد و تعریض اتوبان تهران کرج که در حداقل زمان انجام شد . بزرگراه تهرانشمال که بخش زیادی از آن اجرا شده ووووووووووو …….. همه طرح های جدید هستند و جاده سراب به بستان آباد که در زمان ریاست مجلس آقای ناطق نوری توسط ایشان در ورودی سراب سه راهی کاخانه آسفالت شهرداری کلنگ زنی شد دارد جزو اتفاقات تاریخی استان میشود مانند عهدنامه گلستان .

 10. سحرگاه صبح امروز پنجشنبه ۹۴/۵/۱۵ ۴ تن از هموطنان و همشهریانمان در سانحه تصادف دلخراش پراید با پیکان وانت در شعله های آتش سوختندآتشی که در آن کودکی چسبیده به آغوش مادر جزغاله شده بود و دل هر بیننده ای را به درد می آوردآیا باید دوباره و صدباره بنویسیم و بگوئیم که جاده سراب بستان آباد مرگبار است آقایان مسئولین ذیربط استدعا داریم در اتمام پروژه و واگذاری آن به شرکت های راه سازی راه سراب بستان آباد تجدید نظر نمائید جاده سراب بستان آباد در مسیری تقریباً صاف و بدور از عوارض طبیعی با چند دستگاه تراکتور و ادوات پیش پا افتاده راهسازی شرکت پیمانکار، پروژه کی باتمام می رسد؟ الله اعلم. آیا شرکت مذکور تابحال برابر قوانین مناقصه جریمه شده، مدیر عامل آن بخاطر عدم عمل به موقع به تعهدات مواخذه شده مسئول امر کیست چرا اداره راه و شهرسازی تدبیری شایسته نمی اندیشد باید بدانیم کلکلم راع و کلکم مسئول عن رعیته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.