با مشکلات موجود در نسخه آزمایشی ویندوز ۱۰ آشنا شوید!

روز گذشته خبری در خصوص در دسترس بودن نسخه جدید ویندوز ۱۰ در آی‌تی‌رسان منتشر شد و در آن نیز گفته بودیم که احتمال وجود مشکلات نرم افزاری و امنیتی در این نسخه وجود دارد زیرا که آزمایشی است. در نسخه مذکور که با شماره ساخت ۹۹۲۶ منتشر شده بود، اغلب مشکلات نرم‌افزاری و حتی امنیتی نسخه‌های قبلی رفع شده است و اکنون تعداد بسیار کمی باگ وجود دارد. در ادامه از شما دعوت می‌کنیم تا با مشکلاتی که فعلا از نسخه آزمایشی ویندوز ۱۰ شناخته شده‌اند آشنا شوید.

Windows-10-Family

۱- هر باری که بعد از نصب ویندوز ۱۰ سیستم را ریستارت کنید، دوباره صفحه بوت ظاهر می‌شود که دلیل آن وجود یک باگ در دومین بوت است که می‌خواهد شما را به ویندوز قبلی انتقال دهد. با این اوصاف اگر شما در صورت مواجهه با این صفحه هیچ اقدامی انجام ندهید، بعد از ۳۰ ثانیه به ویندوز ۱۰ منتقل خواهید شد. همچنین امکان انتخاب دستی ویندوز ۱۰ نیز وجود دارد. البته نگران نباشید؛ این مشکل موقتی است.

۲- بازی‌های در دسترس ایکس باکس لایو که در آن‌ها لازم است تا اطلاعات خود را وارد کنید به درستی اجرا نمی‌شوند و گویا مایکروسافت نیز در صدد رفع آن برآمده و به‌زودی به‌روز رسانی منتشر خواهد شد.

۳- زمانی که شما از باتری استفاده نمی‌کنید، آیکون باتری در صفحه قفل (Lock Screen) نمایش داده می‌شود (در لپ‌تاپ‌ها).

۴- منو استارت نام برنامه‌ها را کوتاه و ناقص نشان می‌دهد. برای مثال برنامه‌هایی نظیر Feedback App.

۵- برنامه Remote Desktop که مربوط به کنترل از راه دور کامپیوتر است به‌دلیل کاشی‌های ویندوز ۱۰ به درستی اجرا نمی‌شود.

۶- دستگاه‌هایی نظیر سرفیس پرو ۳ که حالت Standby در آن‌ها فعال است، مصرف باتری زیادی دارند و در اغلب مواقع باتری دستگاه بسیار سریع خالی می‌شود.

۷- امکان ویرایش یادآورها (reminders) در کورتانا وجود ندارد و همچنین نمی‌توان یادآور‌های پیچیده را ساخت. علاوه بر این در ساخت اولین یادآور آن به‌صورت پاپ-آپ نمایش داده نمی‌شود. بعد از کامل شدن یک یادآور نیز آن به صفحه تاریخچه کورتانا منتقل نمی‌شود.

۸- بعد از این که اپلیکیشن موسیقی را باز کنید در ۱۶ ثانیه اول اگر صفحه را کوچک کنید (minimize) برنامه بسته خواهد شد. بهتر است حدود ۲۰ ثانیه صبر کنید تا برنامه بدون مشکل اجرا شود.

۹- منوی استارت گاهی با مشکل مواجه می‌شود و حتی اجرا نمی‌شود.

البته این مشکلات جای هیچ گونه نگرانی ندارند؛ زیرا مایکروسافت به‌زودی با انتشار یک به‌روز رسانی تمام آن‌ها را مرتفع خواهد کرد.

درباره‌ی modir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.