پنج شنبه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۶
10:43:55 - چهارشنبه 11 مرد 1396
Print This Post داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی عنوان کرد:
فرش به عنوان یک صنعت و هنر اشتغالزا نقش موثری در اقتصاد مقاومتی دارد
حجت الاسلام والمسلمین محمد علی آل هاشم صبح امروز در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی و مرکز مطالعات کیفی فرش دستباف و صنایع دستی مهربان توجه به صنعت فرش را یکی از مهم ترین مولفه های اقتصاد مقاومتی که می تواند ثبات اقتصادی منطقه را فراهم اورد عنوان کرد.

به گزارش صدای سراب, حجت الاسلام والمسلمین سید محمد علی آل هاشم در مراسم افتتاح نمایشگاه دائمی و مرکز مطالعات کیفی فرش دستباف و صنایع دستی مهربان و همچنین ساختمان مدیریت بجران این شهر با بیان اینکه مهربانی بهترین سوغات اهالی مهربان هست اظهار داشت: هرگز نمی توان از مهربان حرف زد و نامی از فرش نفیس مهربان نیاورد.

وی افزود: فرش دست بافت به ویژه فرش دست بافت ایرانی که سابقه چندین هزارساله دارد دارای ارزش هنری, تجاری و اقتصدی بالایی است.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی خاطرنشان کرد: هنر فرش در داخل و خارج از کشور به عنوان یک هنر و صنعت بی رقیب مطرح هست و قدمت این هنر در ایران بیش از ۲۵۰۰ سال است.

آل هاشم با بیان اینکه در طول تاریخ فرش و هنر ایرانی گویای فرهنگ خاص مردم ایران بوده و هست و هنر فرش ایرانی در زمان صفویه به اوج خود رسید و بازار صادرات به خارج از کشور در آن مان آغاز شد.

امام جمعه تبریز با اشاره به نقش هنر فرش در اقتصاد مقاومتی و تولید اظهار داشت: از آغاز تولید مواد اولیه فرش تا تکمیل کامل آن ۱۱۰ شغل ایجاد می شود فلذا فرش به عنوان هنری اشتغالزا می تواند موجب رونق اقتصادی شود در روستاها و شهرها می تواند مطرح شود.

وی در ادامه عنوان کرد: هنر فرش نباید از منطقه حذف شود که در این میان هم نقش تولید کننده و هم نقش دولت و مسئولین باید پررنگ شود تا با اهمیت دادن به کیفیت تولید فرش بازارهای جهانی به روی فرش ایرانی باز شود.

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجانشرقی با بیان اینکه شهر مهربان از مهم ترین شهرهای آذربایجان در تولید فرش و قالی است اظهار داشت: نقشه های فرش مهربان از بهترین نقشه های فرش دست بافت در دنیاست.

وی با بیان اینکه سابقه فرش به قبل از اسلام باز می گردد عنوان کرد: برابر آمار مربان بیش از ۵۰۰۰ بافنده دارد که در طول سال ۹۰ هزار متر مربع به ارزش بیش از ۱۴۴ میلیاردریال روانه بازر های داخلی و خارجی می کند.

آل هاشم توجه به صنعت فرش را یکی از مهم ترین مولفه های اقتصاد مقاومتی که می تواند ثبات اقتصادی منطقه را فراهم اورد عنوان کرد.

امام جمعه تبریز تقویت تولید داخل در کنار توجه به کیفیت تولید, خرید کالای ایرانی, حمایت از تولید و تولید کننده با وام های کم درصد, توجه ادارات و سازمانها و مردم در عدم اسراف و کاهش وابستگی به نفت و فروش آن با روی آوردن به  معدن و ذخایر معدنی را از ملزومات پیاده سازی اقتصاد مقاومتی کشور عنوان کرد.

پسندیدن(1)نپسندیدن(0)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

آخرین اخبار