پنج شنبه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۶
10:42:22 - جمعه 22 ارد 1396
Print This Post داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاندیداهای محترم تب تبلیغات تا کجا
مدعیان زیباسازی، چهره شهر را خراب نکنند
ا اینکه به منظور تبلیغات رسمی نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا چند نقطه در شهر برای نصب تبلیغات کاندیداها در نظر گرفته شده است؛ اما در همین روز ابتدایی آغاز روزشمار تبلیغات شوراها، تب تبلیغات، تا بدان جا پیش رفته که در هر کوی و برزن شاهد نصب پوسترهای کاندیداها هستیم که البته این موضوع بسیار خوشایند و مطلوب است.

به گزارش صدای سراب یکی از کاربراین صدای سراب طی یادداشتی نوشت:
با اعلام رسمی شروع تبلیغات شوراهای اسلامی شهر و روستا، شهر سراب مانند دیگر شهرهای کشور رنگ و بوی انتخاباتی به خود گرفت و آنها هم همچون نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری تا صبح پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه فرصت دارند به تبلیغ و تبیین برنامه‌های خود بپردازند.
با اینکه به منظور تبلیغات رسمی نامزدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا چند نقطه در شهر برای نصب تبلیغات کاندیداها در نظر گرفته شده است؛ اما در همین روز ابتدایی آغاز روزشمار تبلیغات شوراها، تب تبلیغات، تا بدان جا پیش رفته که در هر کوی و برزن شاهد نصب پوسترهای کاندیداها هستیم که البته این موضوع بسیار خوشایند و مطلوب است.
و اما نکته جالب توجه در این میان این است که علاوه بر مکان‌های مشخص شده برای تبلیغات، میادین و در و دیوارها نیز از نصب پوسترهای برخی از کاندیداها در امان نیستند.
حال این سئوال پیش می‌آید که مگر این دسته از کاندیداهای محترم، داعیه ساختن شهری زیبا را ندارند؟ مگر نه اینکه عنوان «شهری زیبا و آباد» در شعارهای تبلیغاتی آن‌ها نقش بسته است؟ پس چرا از همان ابتدای کار، حرف خود را نقض می‌کنند و چهره شهر را زشت و نازیبا کرده‌اند.
کاش فقط در و دیوارها منقش به پوسترهای تبلیغاتی این کاندیداها بود، درخت‌ها، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، تندیس‌های شهر، صندوق‌های صدقات، جدول‌های کنار خیابان، پل‌های عابر پیاده، پروژه‌های در دست تأسیس، ساختمان‌های نیمه‌کاره، تیرهای چراغ برق همه و همه پر شده است از عکس‌‌های کاندیداها.
متأسفانه استفاده از دیوارها و معابر بعنوان تابلوی تبلیغاتی امری اشتباه و ناکارآمد است که استفاده ی غیرمجاز عده ای معدود با نقض آشکار قانون باعث تضییع حقوق سایر شهروندان می گردد.
در حالی که بیش تر دیوار های سطح شهر تازه رنگ و لعاب یک مبلمان مناسب شهری بخود گرفته بود، مردم شهر به شدت از این موضوع گلایه دارند افرادی که خود مدعی تلاش برای عمران و آبادانی شهر هستند که بعضاً با این ادعاها وارد صحن شوراها می‌شوند، این روزها با تبلیغات ناصحیح خود چهره شهر را به هم ریخته‌اند.
حال سخن ما با این دسته از کاندیداها این است که قانونمداری باید از همان ابتدای کار بر اعمال و رفتار آن‌ها مشهود و ملموس باشد نه اینکه فقط از آن دم زده شود.
نکته ای دیگر که می توان از آن یاد کرد استفاده برخی از کاندیداها از وسایل تبلیغاتی سطح شهر برای تبلیغات خود می باشد. نهاد های نظارتی انتخابات باید در اولین روز از تبلیغات نظر قطعی خود را در رابطه با استفاده از مکان تبلیغات شهری مانند لایت باکس ها برای مردم روشن کنند تا در زمینه شیوه انتخابات همه از یک شرایط برای تبلیغات خود بهره مند باشند.
پسندیدن(1)نپسندیدن(0)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. حيدر   اردیبهشت 24, 1396  

    آیا دوباره از عزیزان که به شورا رفتند در استخدام نور چشمانشان مثل ........... سو استفاده خواهند کرد

    پسندیدن(1)نپسندیدن(1)

آخرین اخبار