سه شنبه, ۲۵ مهر , ۱۳۹۶
18:22:28 - جمعه 17 دی 1395
Print This Post داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چرا سراب مهاجرت بالایی دارد/ صنایع شهرک صنعتی سراب در خواب زمستانی
اکثر صنایع کوچک در شهرک صنعتی در شرف واگذاری وتعطیلی میباشند و تا روزی که مسئولین با شعار حمایت از مناطق محروم به صورت عملی اقدامی ننمایند همین خواهد بود و شاهد رشد صنایع در محور شهرهای بزرک و بوجود آمدن معظل بزرگ حاشیه نشینی. آلودگی هوا و… خواهیم بود.

به گزارش صدای سراب, یک سراب با نام حمید طی یادداشتی در صدای سراب نوشت: با سلام. به نظر من دلایل مختلفی دست در دست هم داده تا شاهد. مهاجرت بی رویه از مناطق محرومی مثل سراب باشیم. باید بی تعارف وبی پرده سخن گفت. ۱٫ بی توجهی مسئولین و دولتیها. به تشویق سرمایه گذاری در مناطق محروم کشور. مثل تسهیل اعتبارات بانکی با نرخ کم بهره. ویا تشویق معافیت های مالیاتی تا سقف ۱۰سال تا صنعت فوق. در جهت موفقیت خود. گام بردارد. نه اینکه با وام کمر شکنی که متاسفانه نرخ بهره بانگی در ایران در مقایسه با. کشورهای دیگر چشمگیر است. هنوز سرمایه گذاری به نرخ سودهی نرسیده نرخ. بهره بانکی. ومالیات ها کمر صاحب سرمایه گذار را کج و یا به کلی فلج میکند.

همانا که اکثریت صنایع کوچک در شهرک صنعتی در شرف واگذاری وتعطیلی میباشند و  تا روزی که مسئولین با شعار حمایت از مناطق محروم  به صورت عملی اقدامی ننمایند همین خواهد بود و شاهد رشد صنایع در محور شهرهای بزرک  و بوجود آمدن  معظل بزرگ حاشیه نشینی. آلودگی هوا و… خواهیم بود.

آیا. چه دلیل منطقی وجود دارد. شهرستانی که با داشتن. معدن مهمی مثل پودر آلومینا. . محروم. وبی مهری در سرمایه گذازی فوق از سوی . مقامات استانی و کشوری باشیم.

باید قبول کرد مقامات استانی طی این سالها در مورد شهرستان سراب کم لطف بوده اند. و هر گونه سرمایه گذاری مهم در چندین شهر مهم و بزرگ بوده و احیانا در صورت سرمایه گذاری. پمرکز استان سرمایه فوق را در خود جای داده.

الان بالای ۲۰سال است وعده ایجاد صنایع بزرگ دولتی داده میشود. از دولتی به دولتی دیگر تحویل داده میشود.

با تشکر از فرماندار محترم. جلساتی در جهت مبارزه با مواد مخدر انجام میدهند. واقعا جای تشکر وتقدیر است. که بتوان ریشه این خانمانسوزی را ریشه کن کرد ولی نباید اول به دلایل علل افزایش معتادی توجه کرد. که دلایل عمده آن عدم وجود شغل مناسب در جامعه میباشد. .ویکی هم دلیل عمده متاسفانه وجود موانع اداری در سراب میباشد که اجازه سرمایه گذاری را تا حدودی سخت مینماید و منفی بافی یا به نوعی حسادت در نزد شهروندان که متاسفانه طی این سالها باعث فرار سرمایه. بخش خصوصی. از منطقه بوده است.

امیدوارم مسئول محترم صدای سراب با انعکاس نظرات شهروندان صدای مظلوم ودرد کشیده گان را به اطلاع مسئولین برساند.و به نوبه خود از رسانه محلی مثل صدای سراب باید حمایت کافی کرد. تا درد شهروندان. را در حد امکان. انعکاس داده شود. با تشکر. حمید.

پسندیدن(9)نپسندیدن(0)

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
  1. همشهری   دی 17, 1395  

    باسلام خدمت برادرعزیز حمید
    هرطورهم که بیندیشیم وفکرکنیم بازکاخ نشنین دردکوخ نشین رانمی فهمد....
    یاعلی

    پسندیدن(2)نپسندیدن(0)

آخرین اخبار