آخرین اخبار »» 

2 نظر درباره تصویری/ حضور سردار خرم در مناطق زلزه زده شهرستان سراب

 1. ناشناس گفت:

  دکتر یوسف داودی نماینده مردم شریف شهرستان سراب در مجلس دهم و منتخب مجلس یازدهم :
  کوچک نمایی ابتلا به ویروس کرونا خطرناک است زیرا مردم خطر این ویروس را جدی نمی گیرند و بزرگ نمایی آن نیز خطرناک است زیرا مردم دچار استرس و التهاب می شوند .
  زئونوزها ( بیماریهای مشترک بین انسان و حیوانات ) روزبروز در حال افزایش می باشد بطوریکه در چند دهه گذشته ، شاهد بروز بیماریهای نوپدید و بازپدیدی همچون بیماری سارس و بیماری مرس و تب هموراژیک کریمو – کونگو در انسانها بوده ایم که منشا آنها از حیوانات بود . این موضوع یکبار دیگر اهمیت همکاری مستمر بین پزشکان و دامپزشکان را در کنترل و مبارزه و پیشگیری بیماریهای عفونی مشترک تاکید می نماید. دامپزشکان کشور ، در طول سال هر روز با اپیدمی های شدید بیماریهای عفونی در دامها و حیوانات روبرو هستند که بسیاری از آنها منشا ویروسی دارند و تعدادی از آنها در شرایط خاصی قابلیت سرایت به انسان را داشته و می توانند بیماریهای خطرناکی را در انسانها ایجاد نمایند ؛ از جمله آنها ویروس کرونا است .در بررسی شیوع الودگی به کرونا ویروس کشنده در گوساله های استان آذربایجان شرقی که در طی ۴ فصل بین سالهای ۸۲ تا ۸۳ توسط دکتر یوسف داودی در موسسه تحقیقاتی سرم سازی و واکسن سازی رازی صورت گرفت این نتیجه حاصل گردید که حداکثر میزان آلودگی به ویروس کرونا در فصل زمستان ۲۸% و حداقل میزان آلودگی در فصل تابستان ۴%در استان آذربایجان شرقی می باشد .
  بروز بیماری نوپدید ناشی از ویروس کرونای مشترک بین انسان و حیوانات در چین و گسترش جهانی ابتلا به این ویروس خطرناک و کشنده فصل جدیدی از اهمیت روزافزون بیماریهای مشترک بین انسان و حیوانات را نشان می دهد و اگر در آینده ویروسهای بسیار منتشر شونده مثل ویروس FMD که آئروسل بوده و تا ۱۰۰ کیلومتر می تواند در فضا بازپخش شود ( فعلا این بیماری زئونوز ضعیف است ) به جوامع انسانی حمله نماید بایستی بشر آمادگی برای مقابله با آنها را داشته باشد .
  دکتر یوسف داودی ۰۹۱۴۴۳۱۲۰۹۸ dr_yosefdavodi@

 2. عبدالله گفت:

  از مسئولان محترم سراب و استان آذربایجان غیور و نماینده مردمی شهر جناب آقای دکتر یوسف داودی کمال تشکر و قدردانی داریم.